Wolves Summer Cup-il võimutses kodumeeskond

Juuli keskel Tabiveres toimunud traditsioonilisel jalgpalliturniiril „Wolves Summer Cup 19” osales mõlemal päeval kaheksa meeskonda. Esimest korda turniiri viieaastases ajaloos võidutses mõlemal päeval üks meeskond – FC Jõgeva Wolves.

Turniir tähistas tänavu oma viiendat sünnipäeva. Nii laupäevasel kui pühapäevasel turniiril osales 8 meeskonda, kes olid omakorda jagatud kahte neljaliikmelisse alagruppi. Kaks parimat meeskonda mõlemast alagrupist said edasi poolfinaali ja kaks nõrgemat mängisid lohutusturniiri.

Avapäeval said alagruppidest edasi Fortuna, Wolves IV, Alam-Pedja Kalurid ja FC Jõgeva Wolves. Kusjuures kodumeeskond Wolves oli väga lähedal grupist väljalangemisele, kui edasi saadi tänu 4 punktile ja soodsatele mängutulemustele.

Poolfinaalis läksid vastamisi Wolves IV – Fortuna ja FC Jõgeva Wolves – Alam-Pedja Kalurid. Kui Fortunal polnud raskusi Wolves IV alistamisega ning seda tehti suurelt, siis Kalurite ja Wolvesi mäng oli tõeline maiuspala. Kalurid, kes olid siis peaasjalikult Jõgeva Nooruse II liiga mängijad, ning Wolves etendasid korraliku derby. Esmalt läksid kalurid 3:1 ette, kuid siis leidsid Hundid lisakäigu ning kõigest 6 sekundit enne lõppu löödi 4:3 võiduvärav.

Finaalis kohtusid alagrupis juba korra rinda pistnud Fortuna ja Wolves. Kui alagrupis jäi peale Fortuna 3:1, siis finaal oli pingelisem. Fortuna asus küll 1:0 juhtima. Kohe seejärel oli Wolvesil kasutada penalti, millega aga eksiti. Lõpuks siiski suutsid hundid viigistada 1:1 ja võitja selgitati penaltite löömises. Penaltiseerias näitas kindlamat jalga Wolves.

Laupäevase turniiri järjestus kujunes selliseks: 1. FC Jõgeva Wolves (parim mängija Ville Pähklamäe), 2. Fortuna (Eduard Jaroševitš), 3. Alam-Pedja Kalurid (Stenver Kleimann-Leimann), 4. Wolves IV (Maikel Võsu), 5. Äksi Wolves (Marko Kabel), 6. FC M&T (Kaspar Tilga), 7. FC Tallinna Wolves (Meelis Valdmann), 8. FC Internartional Tartu (Rasheed Adeyemi Ishola).

Turniiri parimaks mängijaks valiti Rasmus Alles (Wolves), väravavahiks Eduard Jaroševitš (Fortuna) ja ründajaks Lauri-Robert Indus (Kalurid, 9 väravat).

Võitja meeskonnas mängisid Ville Pähklamäe, Hardi Lill, Sergei Krivin, Marko Murumaa, Rasmus Alles, Petro Vido, Eduard Kovbasnjuk ja Sten Veskis.

Ka pühapäevasel turniiril oli palju huvitavaid mänge, kus taas sai esikoha kodumeeskond Wolves. Seekord küll natukene kergemalt.

Alagruppidest said täiseduga edasi Wolves ja PK Pius. Poolfinaalides läksid kokku FC Jõgeva Wolves ja FC Äksi Wolves ning PK Pius ja FC Mulgi.

Kahe Wolvesi omavaheline mõõduvõtt lõppes turniiri peaaegu veatult mänginud Jõgeva Wolvesi 4:1 võiduga. Piusi ja Mulgi mängus nähti trillerit, kus Pius läks kiirelt 3:2 ette, kuid kaotas sama kiirelt eduseisu ning lõpuks pääses 4:3 võiduga finaali Mulgi. Kolmanda koha mängus kaotas Äksi Santose meestest kokku pandud Piusile 1:4.

Finaalis võttis Jõgeva Wolves algusest peale juhtohjad enda kätte ning võitis lõpuks Mulgi meeskonna 4:1.

Teist päeva järjest kuulus võit Wolvesile, mis on ühtlasi ka esimene kord turniiri ajaloos, kui üks meeskond on kaks päeva järjest triumfeerinud.

Teise päeva paremusjärjestus: 1. FC Jõgeva Wolves (meeskonna parim Hardi Lill), 2. FC Mulgi (Heiko Teiss), 3. PK Pius (Miikael Roos), 4. FC Äksi Wolves (Tõnis Piiri), 5. Vaimastvere Illi (Denis Kazakov), 6. SC Escoabar (Kevin Müller), 7. FC Tallinna Wolves (Risto Paane), 8. FC Türi (Arkadi Burujan).

Turniiri parim mängija oli Rait Oja (Mulgi), väravavaht Kristo Päkko (Wolves) ja ründaja Oleksander Starostenko (Vaimastvere, 13 väravat).

Võitja meeskonnas mängisid Kristo Päkko, Hardi Lill, Alan Singh, Petro Vido, Andrei Usmanov, Eduard Kovbasnjuk, Rasmus Alles ja Marko Murumaa.

KERVIN KULL

blog comments powered by Disqus