Winter Cupi võidukarikad Suure-Jaani Unitedʼile ja VVP-le

Nädalavahetusel Jõgeval toimunud heategevusliku saalijalgpalliturniiri Wolves Winter Cup 2018 esimesel võistluspäeval võitis esikoha Suure-Jaani United, teisel päeval oli edukaim VVP. Jõgeva meeskonnad said mõlemal päeval kolmanda koha.

Laupäeval oli Virtuse spordikeskuses võistlustules kaheksa kolmanda ja neljanda liiga ning Rahvaliiga meeskonda. A-alagrupist jõudsid poolfinaali Suure-Jaani United ja SK Barca/Roofix, B-alagrupist FC Jõgeva Wolves I ja Äksi JK. Wolvesʼi esindusmeeskond alistas alagrupikohtumistes Värska 2:1 ning FC Tallinna Wolvesʼi 3:0, kohtumine Äksiga lõppes 1:1 viigiga.

Poolfinaalides saatis edu A-algarupi meeskondi. Suure-Jaani United alistas Jõgeva Wolvesʼi 3:1, Barca/Roofix oli 3:2 üle Äksist. Alagrupiturniiri täiseduga läbinud Suure-Jaani meeskonna edutee jätkus ka finaalmängus, mis võideti tulemusega 3:1. Pronksimängus oli Wolves 2:0 parem Äksist.

Neljale paremale järgnesid FC Hekumen, FC Jõgeva Wolves II, Värska ja FC Tallinna Wolves. Turniiri parima mängija ja parima väravavahi auhinnad läksid võidukat meeskonda esindanud Margus Terrasele ja Allar Joandile. Wolvesʼi esindusmeeskonna parimaks valiti Kristo Päkko, duubelmeeskonna parima auhinna sai Sören Veiolainen.

Teisel päeval meeskondadele piiranguid ei seatud ning osalejaid oli ka teisest liigast. A-alagrupist pääsesid poolfinaali Jõgeva SK Noorus-96 ja Eesti Sultan, B-alagrupi paremad olid FC Castovanni Eagles ja VVP. Alagrupis esikoha saanud Noorus-96 alistas FC Elva II 2:0 ning tegi viigid Eesti Sultani (1:1) ja FC-ga Loomaaed (0:0).

Ka nüüd olid poolfinaalides võidukad ühest alagrupist edasi pääsenud meeskonnad. Castovanni Eagles mängis 2:0 üle Eesti Sultani, VVP aga 4:0 Noorus-96. Kolmanda koha mängus alistas Noorus-96 Eesti Sultani 4:1, tasavägises finaalmängus oli VVP 1:1 viigiga lõppenud normaalaja järel penaltiseerias 3:2 parem Castovanni Eaglesʼist.

Esinelikule järgnesid FC Jõgeva Wolves, FC Loomaaed, Rumori Calcio ja FC Elva II. Turniiri parimaks mängijaks valiti Silver Räämet, parima väravavahi auhinna sai Kristo Päkko. Noorus-96 parima mängija auhinna pälvis Stenver Kleimann-Leimann, Wolves’i parim oli Andrei Zevakin.

“Teise päeva mängude tase oli meie turniiride läbi aegade ühtlaseim,” märkis neljandat aastat järjest toimunud turniiri peakorraldaja, FC Jõgeva Wolves eestvedaja Kervin Kull. “Kahjuks ebaõnnestus esimesel päeval arvutiprobleemide tõttu veebiülekanne mängudest, teisest päevast tegi OM Filmistuudio aga väga heal tasemel otseülekande.”

Winter Cupil oli tänavu ka heategevuslik eemärk, turniiri ajal koguti raha Tartu ülikooli kliinikumi lastefondile, et toetada vähihaigetele lastele suvepäevade korraldamist. “Ülekannet tabanud probleemide tõttu pikendasime heategevusaktsiooni toimumisaega ning soovijatel on endiselt võimalik vähihaigete laste heaks raha annetada,” lausus Kervin Kull.

Annetusi saab teha SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond arvele EE682200221015828742 (Swedbank), selgitus: “Vähihaigete laste heaks”.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus