Werolis toodetud rapsikoogiga söödetakse Norras kalu

Werol Tehastes toodetud rapsikoogist müüakse kolmveerand Eestis ja veerand välisturul. “Põhiliselt ekspordime rapsikoogi Norrasse, kus seda söödetase kalakasvandustes forellidele ja lõhedele. Et rapsikook kalale maitset juurde ei jätaks, segatakse see teiste ainetega, ” rääkis Weroli juhatuse liige Jaan Õunapuu.

“Rapsikoogi turustamine Norrasse hoogustus eriti möödunud aastal. Kindlasti jätkame selle toodangu väljavedu ka tänavu ja edaspidi. Laevadega Kunda sadamast 1700 tonni rapsikooki iga kuu Norrasse saatmine pole üldse keeruline protsess,” lausus ta.

Õunapuu sõnul müüakse Eesti kauplustes kindlasti ka Norrast toodud kala, keda on toidetud Werolis valmistatud rapsikoogiga. “Selline on ring looduses ja majanduselus, ” ütles ettevõtte juht.

Ka Weroli põhitoodangust rapsiõlist realiseeritakse märkimisväärne osa välisriikides. “Meil toodetud rapsiõlist jääb Eesti turule ainult paarkümmend protsenti, ülejäänud müüakse välisriikidesse ? Leetu 40, Lätti ligi 20 protsenti ja alates viimasest  kolmveerandaastast teatud kogused ka Rootsi ja Soome.

“Weroli eesmärgiks on püüelda võimalikult avara majandusliku haarde poole. Eeltoodut arvestades pole me jäänudki tegutsema mitte ainult Eesti piirides, vaid peame oluliseks saavutada edu ka välisturul, ” märkis Õunapuu.

“Kindlasti on huvi Weroli toiduõli vastu suurendanud selle hea kvaliteet. Kolmekümne neljast laborist koosnevas Euroopa laborite ketis on meie toiduõli ikka hinnatud kolme parema hulka. Nii et oma toodangu pärast pole meil punastamiseks põhjust, ” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus