Weroli kohtuasi jätkus tunnistajate ülekuulamisega

Eile jätkus tunnistajate ülekuulamisega Tartu Maakohtu Jõgeva kohtumajas istung, kus arutati ASi Werol Tehased endiste juhatuse liikmete Erki Aaviku ja Helmo Hainsoo ning kunagise kommertsdirektori Tõnu Jaanimetsa süüasja. Kohtus andsid tunnustusi ka Eesti Viljasalve endine juhataja Arvi Tupits ja Weroli nõukogu liige Jüri Ehasalu.

Arvi Tupits andis kohtus ülevaate koostöölepingust, mille põhjal Eesti Viljasalv aktsiaseltsile Werol Tehased rapsi varus. “Ostsime rapsiseemet Leedust, Venemaalt ja Ka Eestist. Üheks lepinguparteriks rapsiseemne varumisel oli Peterburi firma Tetra Invest, kes soovis ettemaksu, kuid lepingulised kohutused täitmata jättis.”

Tupits märkis ka seda, et ettemaks on Vene ettevõtetega majandussuhte loomisel üsnagi tavapärane, sest idapoolsed firmad nõustuvad üldiselt harva ilma selle tingimuseta lepinguid sõlmima.

Süüdistaja, ringkonnaprokurör Marge Püss küsis Arvi Tupitsalt, miks Werol Tehased ise rapsiseemne varumisega ei tegelenud. “Suurema osa rapsikogusest varus Werol Tehased siiski ise,” vastas tunnistaja.

Weroli nõukogusse kuulunud Jüri Ehasalu andis erinevate osapoolte (prokurör Marge Püss, kaitsjad vandeadvokaadid Monika Mägi ja Sirje Must, kohtunik Ülle Raag jt) küsimustele vastates ülevaate õlitootmisfirma majanduslikust olukorrast mõned aastad tagasi. “Werolit saatis pidevalt kahjum. Viga oli ka selles, et tehas ehitati piirkonda, kus puudus tooraine vedamiseks vajalik raudteeharu,” märkis ta.

Eile andis kohtus tunnistusi ka AS Werol Tehased endine nõukogu esimees Raul Rosenberg. Kohtuistung Weroli endiste juhtide süüasjas jätkub teisipäeval.

JAAN  LUKAS

blog comments powered by Disqus