Werol varub tänavu 72 000 tonni rapsi

AS Werol Tehased ostujuht Indrik Unt märkis, et ettevõtte täisvõimsusega tootmiseks vajab ettevõtte 72 000 tonni rapsiõli. ?Igal aastal on Werol Tehased sõlminud rapsikasvatajatega 120-160 lepingut. Praeguseks on alanud lepingute sõlmimine tänavuseks aastaks,? rääkis ostujuht. Unt märkis, et Painküla tehas on uuendanud ka oma toodangut. Näiteks alustati võimaitselise Olivia õli tootmist.

?Ma kasvatan rapsi 180 hektaril, sest väiksemal pinnal kasvatamine ei tasu ära. Werolit usaldasin ma koostööpartnerina ka siis, kui firmal olid kõige raskemad ajad. Minu arvates peab õlitehas Jõgevamaale jääma ka tulevikus. Küll aga tasuks ettevõttel rapsikasvatajate huvides lahendada mõnedki probleemid. Näiteks võimaldaks logistikaküsimuste lahendamine anda rapsi töötlejale üle väiksemate järjekordadega,? kommenteeris õppepäeval osalenud rapsikasvatajast talunik Hendrik Allsaar koostööd õlitööstusega.

Tehase esindajatest kõnelesid õppepäeval veel juhatuse liige Helmo Hainsoo, direktor Enn Pajupuu ja õlikoogi müügijuht Rein Lust. Minimeeritud mullaharimise plussidest ja miinustest rääkis rapsikasvatajatele Eesti Maaülikooli põllumajandusdoktor Enn Lauringson. Firma Agrochema konsultant Gvidas Sidlauskas andis ülevaate vedelväetiste kasutamisest tali- ja suvirapsi kasvatamisel, firma Farm Plant Eesti nõustaja agronoom Tiiu Tarang kõneles kergestilahustuvatest granuleeritud väetistest ning rapsikahjuritest.

Kokku osales rapsikasvatuse alasel õppepäeval üle saja inimese.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus