Werol Tehased varub põhiosa rapsist Eesti põllumeestelt

Möödunud kolmapäeval toimunud kohtumisel sihtasutuse Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus nõukogu liikmetega märkis Robert Närska, et Werol Tehased on igati huvitatud koostööst Eesti põllumajandustootjatega, sest vastastikused head majandussuhted tulevad kasuks nii rapsi kasvatajatele kui ka töötlejatele.

Püüab probleemidega hakkama saada

Sihtasutuse Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus nõukogu esimees, endine maavanem Margus Oro ütles, et tema esimesed kokkupuuted aktsiaseltsiga Werol Tehased olid 1999. aastal, kui ta sai maavanemaks.

“Siis oli oluline võita Eesti põllumajandustootjate usaldus, et nad oma rapsiseemne müüksid just aktsiaseltsile Werol Tehased,” lausus Oro.

Praegu on tema hinnangul rapsitöötlejate kõige positiivsemaks uudiseks, et ettevõte töötab, väljastab toodangut, sõlmib lepinguid ja suudab oma probleemidest jagu saada.

Oluline koostöö

Margus Oro ütles, et SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus nõukogu liikmed tutvustavad Werol Tehastest saadud häid muljeid mitmetel nõupidamistel, kohtumistel ja aruteludel. ?Nii saame ka ise ettevõtte arengule moraalselt kaasa aidata,? kinnitas ta.

?Werol Tehased on riigiettevõte ja selle toetamine ei hõlma neid klausleid, mida on määratlenud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja PRIA. Werolit on aga head koostööd tehes võimalik toetada teaduse ja tehnika arendamise meetmete kaudu, selgitas Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juhataja Toomas Pajula.

?Kui põllumees tuleb minult nõu küsima, kuhu müüa raps, siis soovitan selle igal juhul Painkülla müüa,? lausus ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus