Werol tasus Eesti rapsikasvatajatele võlad

Möödunud reedel Jõgeva kultuurikeskuses toimunud Werol Tehaste korraldatud õppepäeval teatas aktsiaseltsi juhataja Helmo Hainsoo, et rapsi eest maksti kohalikele põllumajandustootjatele juba eelmisel nädalal. Firma jätkab raha maksmist ka väljastpoolt Eestit ostetud rapsi eest vastavalt lepingutele.

Werol on oma klientidele korraldanud igal aastal õppepäevi, mis on alati olnud osavõtjaterohked. ?See, et ka tänavusele õppepäevale kogunes üle saja lepingupartneri, tõestab, et põllumajandustootjad on valmis koostööd jätkama,? märkis Hainsoo.

Werol Tehaste nõukogu liige, Maaelu Edendamise Sihtasutuse finantsjuht Ardo Nõmm ütles, et ettevõte varub edaspidigi tooret esmajoones Eesti põllumeestelt. “Kui tekib vajadus, varume rapsi ka teistest riikidest,? märkis Nõmm.

Järvamaal asuva Ankru talu peremees Toomas Kelgo kasvatab rapsi 25 hektaril. Kelgo sõnul sõlmis ta Weroliga esimese lepingu siis, kui ettevõte tegevust alustas. ?Olen ettevõttelt raha alati kätte saanud, jätkan nendega koostööd ka tänavu,” kinnitas Kelgo.

Werol Tehaste ostujuht Indrik Unt teatas, et firma sõlmis eelmisel aastal rapsikasvatajatega 160 lepingut. ?Aasta aastalt on meie lepingupartnerite arv suurenenud,? ütles Unt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus