Werol hakkab rohkem rapsi varuma

Alates möödunud aasta novembrist AS Werol Tehased juhatuse liikmena töötava Eero Mikenbergi sõnul varub ettevõte tänavu senise 72 000 tonni asemel 144 000 tonni rapsi. “Me hakkame märksa rohkem õli tootma, sest nõudlus järjest kasvab. Piltlikult öeldes on meil õli ostjatest juba praegu järjekord ukse taga, sest rafineeritud toiduõli toodetakse Baltimaades ainsana meil. Pidevalt tegeleme ka tootearendusega, millele aitab igati kaasa Weroli kuulumine kontserni Pere. Nii mitmekesistame erinevate maitsetega õlide valikut. Hakkame näiteks tootma rosmariinimaitselist õli, mis sobib eriti hästi lamba- ja talleliha juurde. Koostöös Soome firmadega alustame kuumakindla õli valmistamist pagaritööstustele.

Senini on Werolis suuri õlipaake täidetud “püstolitega” ? nagu autode kütusepaaki tanklates. Tänavu ostetakse aga seade, mis täidab õlipaagid automaatselt ja trükib ise peale ka sildid. “Kui praegu turustame oma suurklientidele müüdavast õlikogusest ühe neljandiku paakides ja kolm neljandikku lahtiselt, siis tulevikus hakkab mõlema realiseerimisviisi osakaal olema viiskümmend protsenti. Lähiajal tehakse Werolis investeeringud ka seemnelao suurendamiseks ja kaasaegsema õlipressi ostmiseks.

Mikenberg märkis, et üheks kohustuseks, mida AS Pereleib Tootmine seoses Werol Tehaste erastamisega võttis, oli firma aktsiakapitali suurendamine vähemalt 30 miljoni krooni võrra. Me oleme kokkulepitud summat ületanud, sest suurendasime aktsiakapitali 45 miljonit krooni,” märkis ettevõtte juhatuse liige, kes tegeleb suurettevõtja Rein Kilgi käivitatud ja kontserni Pere hõlmavate põllumajandus- ja toiduainetetööstuse projektide juhtimisega.

Mikenbergi sõnul korraldatakse kontserni huvidest lähtudes ümber ka müügitöö, mis tähendab, et üks müügimees müüb Weroli toiduõli, pagaritooteid, lambaliha ja muudki, mida kontserni ettevõtted valmistavad.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus