Wakepargis käisid rada proovimas Eesti noored lume- ja veelaudurid

Veelauakeskuses on 1.–15. juunini testimise aeg, mille käigus käis parki katsetamas Eesti noorte lume- ja veelauatiim.


Eesti noorte lume- ja veelauatiimis on Eesti parimad vee- ja lumelauasõitjad, kes üheskoos harjutades kiiremini areneda saavad. Sarnast juuniorite treeningrühma ei ole ühelgi lähinaabril ei Soomes, Lätis ega Leedus.
Tiim veetis kaks järjestikust nädalavahetust Wakepargis ning jäi hooldustöödest hoolimata pargiga rahule. Ühe lapsevanema, Rene Mölleri sõnul meeldis park noortele väga. „Tagasiteel Tallinna rääkisid kõik, et kui lahe, äge ja modernne lahendus, kaasa arvatud kohvik. Juba juulis oleme tagasi Kamaris.“ Möller lisas veel, et kohvik ja spordipark peavad käsikäes käima, sest inimestele läheb väga korda nii atmosfäär kui ka kõige vajaliku olemasolu.“
Noorte treeningud algasid 2011. aasta suvel ning saavutatud on esimesed võidud nii Eestis kui ka väljaspool. Wakepargis on väga hea keskkond, kus tiim saab õppida uusi asju ning harjutada teistsuguse raja peal sõitmist.
Wakeparki tegevusjuhataja Joel Pärle ütles, et ringkaabli hooldus- ja koolitustööd lähevad plaanipäraselt ning ootamatuid probleeme pole ette tulnud. „Lume- ja veelauatiimi noored said esimesel testimise nädalavahetusel üksjagu oodata, sest oli vaja teha mõned korrektuurid. Möödunud nädalavahetusel polnud enam oodata vaja ja kõik said sõita niipalju, kui soovisid.”
Noorte treener Ranno Maasikmets lisas: „Olid väga huvitavad nädalavahetused. Esimesel sai ilm veidi saatuslikuks, sest oli üpris tuuline. Noored kiitsid rada ning eriti meeltmööda olid niinimetatud hüpekad. Eestis selliseid rohkem ei leidu. Varsti läheme Palangasse ning siis tuleme jälle Wakeparki tagasi.”
Wakeparki saab testperioodil kasutada kella 14–19, kuid radadel toimub veel lõppviimistlus. Kummilinn (veepealne batuudiatraktsioon) vajab tuukreid koos hapnikuballoonidega ning õige pea jõuavad need kohale. Külastajatele on avatud kohvik.

GERLI RÄNI

blog comments powered by Disqus