Vudilasse ehitatakse korralik parkla

Tabivere vallas Kaiaveres kogu pere mängumaal Vudilas käivad ehitustööd, enne lume tulekut peaks  valmima senisest kaks korda rohkem autosid mahutav parkla.

Vudila mängumaa peremehe Kajar Lemberi sõnul on ühe  endast ja oma klientidest lugu pidava asutuse visiitkaardiks kindlasti parkla, kuhu klient jõuab kõigepealt.

“Meie parkla ei kannatanud kriitikat. Kuiva ilmaga kippus tolmama ning vihmaga oli see sõna otseses mõttes pehme ja porine. Ehitame parklat, mis saab olema mõõtmetelt ligi  4000 m2, millest kiviparketi alla saab ligi  kaks kolmandikku. Autosid peaks uue skeemi rakendumisel mahtuma pea kaks korda enam kui seni, kuid  tipp-päevadel tuleb siiski ka tee äärtesse parkida,” tõdes ta. 

Mugav saabuda ja lahkuda ka suurtel bussidel

Lemberi sõnul on parkla nii planeeritud, et sinna on mugav paigutada ka suuremaid busse ja neil on sealt lihtne ka välja sõita. Tugev sillutis kannatab ka raskemat tehnikat ja talvist lumelükkamist, mis tagab parema juurdepääsu Vudila vaatetorni ja ka jõulumaa külastajatele.

“Tegemist on avaliku parklaga ja me ei keela seal kellelgi oma autot või muud sõiduvahendit hoida. Me püüame tagada parklas korra ja puhtuse ning  seisame hea selle eest, et  mängumaa lahtiolekuaegadel  seal ka turvaline on. Samuti on alati avatud parkla juures asuv vaatetorn,” rääkis Vudila omanik. 

Ehitaja püsib graafikus

Vudila mängumaa parkla ehitamine algas vahetult pärast hooaja lõppu  ehk septembri alguses. Eesmärk on enne külmade saabumist kõigega valmis jõuda. Ehitaja on töödega graafikus ning enne lume tulekut peaks uus parkla valmis saama.

“Parkla ehituskonkursi võitis Sobek Ehitus OÜ ning seni saab küll  nii tööde kvaliteedi kui kiirusega rahul olla. Parkla kogumaksumuseks kujuneb ligikaudu 85 000 eurot ja lisaks omavahenditele saame selleks toetust PRIAst,” lisas Lember.

Mängumaal käivad juba ettevalmistused jõulumaaks, mida mullu külastas üle 2000 lapse.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus