Vudila suvehooaeg algab välibasseini avamisega

Täna avatakse suvehooaeg Tabivere vallas Kaiaveres Vudila mängumaal, kus lisaks paljudele atraktiivsetele rajatistele on külastajaid rõõmustamas  uus  lastebassein.

Vudila rajaja Kajar Lemberi sõnul on  veeatraktsiooni esimese etapina valminud 700 m2 basseinis  veemõnude nautimiseks  ohutu ja sobiva sügavusega ala väikelastele, kus vee sügavuseks 40 sentimeetrit, ja sügavam osa, kus saavad hullata suuremad.

“Pisemaid  ehitustöid on veel vaja teha ja üht-teist kohendada, kuid külastajad saavad juba basseini kasutada. Kõik juurdekuuluvad lisaseadmed saavad kasutusvalmis lähipäevadel. Kindlasti pakub elamusi ka basseiniga seotud atraktsioon  “voolav  jõgi”, mille keskele jääb eraldi saareke päevitamiseks,” ütles Lember. “Sügisel hakkame aga paigaldama liumägede konstruktsiooni. Nii valmib järgmiseks aastaks kolmetasandiline suur liumägi, mille kõrgeim tipp on 11-meetrine,” lisas  ta.

Veel tänavu suvel valmib Vudilas  võrkpalliplats ja uus turnimisatraktsioon. Bistroohoone teisel korrusel on lõppenud siseviimistlustööd  ja juuni keskel paigaldatakse sinna ka lisaks senistele mänguvahenditele atraktiivne mänguala. 

Koostöö loomapargi ja muuseumiga   

Vudila mängumaa  teeb jätkuvalt koostööd Elistvere loomapargi ja Palamuse kihelkonnakoolimuuseumiga. “Kui neid asutusi külastada ja samal päeval Vudilasse tulla, on pilet lapsele 20 protsenti soodsam. Majutamiseks soovitame aga oma klientidele Äksi puhkemaja või Voore külalistemaja, kellega oleme samuti juba varem koostööd teinud. Soovime kaasa aidata sellele, et turistid viibiksid Jõgevamaal pikemalt, naudiksid siin loodust, aga jätaksid siia ka raha. Ainult nii on võimalik luua uusi töökohti ja investeerida uutesse tegevustesse,” kinnitas Lember.     

Tänavu on suurenenud Vudila mängumaa roll ka tööandja ja uute töökohtade loojana. “Viimased kuud on meie õuel tegutsenud kolm ehitusettevõtet. Suvehooajal palkame lisaks püsitöötajatele appi üle kolmekümne teenindaja, enamasti on tegemist kohalike noortega. Vudila tegevjuhina on tegevusi korraldamas tartlane Margus Kruusmaa, kes on juba pea aasta aktiivselt Vudila tegemiste ja planeerimiste juures olnud,” rääkis Lember. 

Mängumaal saab uudistada vutte

Loomulikult on Vudilas jätkuvalt võimalik ka vuttidega kohtuda. Külastajaid lõbustavad maskotid vutipoiss ja vutitüdruk. Vaiksemas nurgas saab aga  uudistada ka ehtsaid vutte, kes said  konkursil nimeks Vuta, Vurle ja Vurr-Leen.

“Samuti pakuvad meie külastajatele seltsi mitmed koduloomad, kelle arv on kasvanud. Lisaks umbes kümnele hobusele, kes on erinevat tõugu, kitsedele ja jänestele on kasvanud ka Vudila lambapere, kes samuti külastajalt pisikest pai ootab. Võib juhtuda, et meie loomapere täieneb,” rääkis Lember.   

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus