Vudila oli täis läbi õhu vuhisevaid lapsi

Üleeile, lastekaitsepäeval avati Kaiavere järve ääres kogupere mängumaa, mis kannab sõnadest vutt“ ja mudilane“ tuletatud nime Vudila. Juba avapäeval külastas mängumaad umbes kolmsada last. 

 

Kes teab, missugune näinuks üleeilne päev kõnealuses paigas välja siis, kui täitunuks ettevõtjate Kajar Lemberi ja Jaago Roosmanni esialgne plaan rajada Kaiavere kunagisse vutifarmi eliitvanadekodu. Nüüd andsid seal igatahes tooni läbi õhu vuhisevad lapsed: osad hüppasid batuudil, osad kiikusid sky jump’i venivate rakmete otsas, osa sooritasid õhulendu ronimistornist alla batuudile. Oli isegi julgeid, kes vaatamata jaheda- ja tuulisevõitu ilmale täispuhutava basseini vette ronisid. Motolaudaski müristas üks väikemees mini-ATVga sõita, ehkki lauda tuulevaikne jahedus meeldis hirmsasti ka sääskedele, kes tänavu, teadagi, eriti verejanulised.

Me oleme siin juba kella kümnest hommikul ja praegu, kell kuus õhtul pole tüdrukud ikka veel tüdinenud,” ütles Siimustis elav Ülle Sepp, kes oli Vudilasse tulnud lapselaste, nelja-aastase Greete ja kolmeaastase Kätriiniga. Magada pole lastel muidugi aega olnud, isegi omavahel jageleda mitte. Sõid nad see-eest hästi, nii et peamegi vist hakkama siinses Vuti restoranis söömas käima. Usun, et meist saavad üsna sagedased Vudilas käijad, sest lastele siin meeldib ja minu rahakott ka väga kannatada ei saa. Pean ju maksma ainult oma pileti eest, lapsed kuuluvad veel n-ö allameetrimeeste kategooriasse ja pääsevad sisse tasuta. Ainult seda ütlesin Vudila rajajatele küll, et batuutide juurde tuleks vanemate ja vanavanemate jaoks istepingid paigaldada: ise batuudile hüppama me ju ei lähe, aga püsti seistes batuudi kõrval valvata on ka tüütu. Usun, et mu soov saab peatselt täidetud. Selge see, et esimeseks päevaks kõike ei jõua.”

OÜ Vudila Mängumaa tegevjuht Kajar Lember ütles mängumaa teisipäevaõhtusel avatseremoonial, et Vudila sai alguse kahe pereisa, tema ja Jaago Roosmanni esiotsa üsna hullumeelsetest mõtetest, ent õnneks leidus piisavalt neidki, kes mõtetega kaasa tulid.

Oleme tänulikud kõigile oma koostööpartneritele: nii suur ettevõtmine ei saagi ilma meeskonnatööta teostuda,” ütles Kajar Lember.

Et Lemberil endalgi Vudila käivitamisel kõvasti energiat kulus, sellest andis tunnistust tema väljanägemine: enda sõnul on ta viimaste kuudega kaotanud oma kehakaalust tervelt 18 kilo.

Samas on mängumaaga mässamine olnud meile endale ka tõeline fun, mis silma särama paneb,” ütles Kajar Lember. Vudila rajamine sai ette võetud väga õigel ajal: tänu majandussurutisele kulus ehitustöödeks ja seadmete soetamiseks tunduvalt vähem raha, kui oleks kulunud paar aastat tagasi, ning tööjõudugi oli lihtsam leida.”

Vudilas saab hooajal tööd 15-20 inimest, kellest enamik on kohalikud. Vudilasse on omanikud praeguseks investeerinud juba umbes kümme miljonit krooni, millest osa on tulnud PRIA kaudu Leader-meetmest ning maapiirkonna majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetusena. Kui euroraha edaspidigi saadakse, siis õnnestub tuleval aastal avada ehk ka väikelastele mõeldud veepark või vähemasti selle esimene etapp.

Juba ülehomme toimub Vudilas perepäev, millel saab kuulata kohalike laululaste esinemist, vaadata lasteetendust, sõita paadiga Kaiavere järvel, lasta näomaalinguid teha ning trallitada mullidiskol.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus