Vudila mängumaa pälvis taas tunnustuse

Tabivere vallas Kaiaveres tegutsev kogupere mängumaa Vudila pälvis konkursil “Märka Leaderit” teise koha. Edukamad konkursil osalenud kuulutati välja neljapäeval Tartumaa Tervisespordikeskuses.  

OÜ Vudila  sai ettevõtluse kategoorias 16 nominendi hulgas hõbemedali projekti “Vudila mängumaa atraktsioonid” eest.

“See on neljas suurem tunnustus, mida pisut pikema kui aastase tegutsemisperioodi juures turismi- ja puhkemajanduse valdkonnas pälvinud oleme.  Mõistagi teeb iga autasu meele rõõmsaks, sest tõestab, et sind on märgatud,” ütles Vudila peremees Kajar Lember. 

<p />

Lepatriinu leiab Vudilas väärika koha

Saadud tunnustuskirjale ja  suurele suveniirlepatriinule leiavad omanikud aga Vudilas sellise koha, kus need külastajatele hästi nähtavad on.       

Kokku on mängumaad Leader-meetmest toetatud 61 000 euroga ja selle abil on  Vudilas soetatud batuute ja turnimisatraktsioone. Puhastusseadmete soetamisega pandi alus veepargi rajamisele. Viimasest Leader- meetme voorust toetati täisautomaatse elektrigeneraatori ostmist mängumaale.

“Tänan Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskust,   Jõgevamaa Omavalitsuste Liitu ja Jõgevamaa Koostöökoda, kes meid konkursile esitasid. Meeldiv oli Tartumaal kokku saada ka teiste ettevõtjate ja mittetulundusühingutega, kes mõndagi korda on saatnud. Leader-meede võimaldab olulisi asju ära teha ka sellistes valdkondades, mille edendamiseks sageli raha napib,” kinnitas Lember. 

Konkureeris 64 projekti

Konkursi eesmärk oli tutvustada ja tunnustada “Maaelu arengukava 2007–2013” (MAK) Leader-meetmest toetust saanud paremaid projekte ja nende teostamise taga olevaid tublisid maapiirkonnas tegutsevaid ettevõtjaid, vabaühendusi ja kohalikke omavalitsusi. Konkursile esitati kokku 64 projekti viies kategoorias.

Konkursile oodati MAKi Leader-meetme toetuse abil elluviidud projekte, mis paistavad silma loova lahenduse ja edumeelsusega ning sobivad hästi piirkonna omapäraga, elavdavad piirkonna ettevõtlust või koostööd, on keskkonnasõbralikud ning annavad häid ideid ja eeskuju teistelegi tegijatele.

Eesti maaelu arengukava 2007–2013 Leader-meetme eesmärgid on kohaliku algatuse edendamine, põllumajanduse ja metsanduse konkurentsivõime parandamisele kaasaaitamine, maapiirkonna elukvaliteedi parandamine, majandustegevuse mitmekesistamine ja otsustusõiguse andmine kohalikule tasandile Leader’ i kohalike tegevusgruppide kaudu.

Eesti maaelu arengukava 2007–2013 rakendamist koordineerib põllumajandusministeerium.

Konkursi korraldas Maamajanduse Infokeskus Jänedal.


Konkursil “Märka Leaderit” valiti parimad projektid viies kategoorias


1. Parima põllumajandusprojekti tiitli võitis OÜ Taali Mesila, sest paistis silma innovaatilise vahasulataja– mee-eraldaja rakendamisega, mille abil on võimalik kärjest rohkem mett kätte saada.
2. Parima maaettevõtlusprojekti auhind läks OÜ-le Matogard biokomposti tootmise arendamise eest. Matogard toodab taimemullasegusid, mille valmistamisel kasutatakse Tori hobuste kompostsõnnikut ning tootmisel rakendatakse moodsat tehnoloogiat ja teaduspõhist tootearendust.
3. Parimaks keskkonnaprojektiks peeti MTÜ Kalaküla Rohelised loodud Kiideva looduskeskuse linnutorni. Projekt on piirkonnas oluline loodushariduse toetamise seisukohast.
4. Noorteprojektidest valiti parimaks MTÜ Unistuste Vabrik loovlaager “Bändkamp”. See on laager noortele, kelle kirg on muusika.
5. Parimaks koostööprojektiks sai MTÜ Koostöövõrgustik Ehedad Elamused Lahemaal ühisturunduse ja koostöövõrgustiku arendus Lahemaa piirkonnas. MTÜ arendas koostööd Soome Kymenlaakso piirkonnaga.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus