Vudila mängumaa ja Paunvere laat pärjati turismitegijaiks

Sihtasutus Lõuna-Eesti Turism valis 2010. aasta parimaks turismiobjektiks Kaiaveres asuva kogu pere mängumaa Vudila ning parimaks sündmuseks Palamusel peetud Paunvere laada ja väljanäituse.

Vudila juhataja Kajar Lemberi sõnul tuli tunnustus ettevõttele üllatusena.

“Päev enne autasustamistseremooniat saime teada, et oleme valitud nominendiks. Usutavasti  oli meie mängumaa parimaks turismiobjektiks hindamisel oluliseks teguriks  seegi, et oma projekti teokstegemist alustasime kunagises Kaiavere vutifarmis nullist. Aasta tagasi käisid siin  meeletud ehitustööd ja valmis polnud midagi,” rääkis Lember. 

Ilus jõulukink

1. juunil olid avapidustused ja suvekuudel külastas Vudilat kokku üle 20 000 inimese  nii paljudest Eestimaa paikadest kui ka välisriikidest.

“Detsembrikuu esimesel päeval saadud tunnustus oli meile ka ilusaks jõulukingiks, mis selles mõttes sümboolnegi, et 3. detsembril avasime Vudilas jõulumaa, kus on võimalik vaadata  jõuluetendust professionaalsete näitlejate esituses, mõistagi kohtuda jõuluvanaga ning meisterdada. Värava juures tervitavad külalisi aga poni ning hobused,” lisas Lember. 

Paunvere mehed ajavad õiget asja

Paunvere laada ja väljanäituse valimisest 2010. aasta  Lõuna-Eesti parimaks turismisündmuseks arvas auhinda vastu võtmas käinud Palamuse rahvamaja juhataja Ivar Vinkmann, et tunnustus kinnitab aastatepikkust õigel teel olemist ja õige asja ajamist. “Seda taset on vaja aga säilitada ja tõsta, et külastajate arvu kajastavad suured numbrid püsima jääksid ja veelgi kasvaksid,” märkis  ta.

“Alles tänavu suvel avatud Vudila tunnustamine tuli üsnagi ootamatu rõõmsa uudisena. Küllap oli selle  põhjuseks ka, et tegijal õnnestus pakkuda midagi originaalsemat. Esile võib tõsta ka koostöövõrgustikku, mis Vudila on loonud Palamuse Kihelkonnakoolimuuseumi ja Elistvere Loomapargiga.

Kuigi edukama turismisündmuse väljakuulutamisel peeti silmas konkreetselt tänavuse aasta Paunvere laata ja väljanäitust, on ürituse korraldajad tunnustuse välja teeninud stabiilselt hea tööga, mille tulemuseks populaarne ja väärikas traditsioon,” ütles autasustamistseremoonial osalenud Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus