Vudila Jõulumaal saab kohtuda haldjatega

Selle nädala lõpuni on veel võimalik kohtuda Vudila Mängumaal haldjatega. Haldjamaale sisenemine pole lihtne ja selleks peab tegema teatud toimingud, lugema loitsu ja andma haldjatele andamiks nende lemmiktoitu. Vastu võtavad Tulehaldjad, Allikaravitseja, Inimesehaldjas ja Metsahaldjas.


Seejärel vaadatakse etendust „Vuta ja ajamasin”, mis on tore ja üllatusi täis. Vuta ja Äkseli seiklus sobib igas vanuses vaatajale. Edasi sisenetakse haldjate tuppa, kus ootavad juba kõik haldjad: Metsavanaga räägitakse meie metsades elavatest loomadest, Murueide ja Metsahaldjaga räägitakse taimedest, Inimesehaldjatega koos valmistatakse haldjateed, Lumehaldjaga ja Tuulehaldjaga tehakse koos lund. Mängitakse koos mänge ja pannakse kirja kõik halb, millest tahetakse lahti saada. Soovi korral jagab Koduhaldjas ka kingipakke. Soovijad saavad sõita saaniga.

Ka väljumine haldjamaalt toimub teatud toiminguid tehes: loetakse loitsu ja tehakse valmis ning kasutatakse tõivu, mis võimaldab siseneda haldjamaale ka siis, kui haldjaid ligidal pole.

Üks väga tähtis tegevus on uue haldja sünniks haldjapesa valmistamine ja sellest saavad osa võtta kõige heatahtlikumad. Pesa hakkab juba ilmet võtma ja pea see imegi ei sünni. Kõiki, kes soovivad haldjatega kohtuda, palume endast eelnevalt Kohahaldjale teada anda.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus