Vudila Hõbekalast said rõõmu ka Elistvere loomapargi asukad

Möödunud laupäeval toimus Kaiavere järvel üheksandat korda harrastuskalapüügi võistlus Vudila Hõbekala. Suurimaks püütud kalaks oli üle 500 grammine haug. Märkimisväärne osa püütud kaladest läks kehakinnituseks Elistvere loomapargi asukatele.


Tänavusele Vudila Hõbekalale registreerus 297 registreeritud püüdjat. „Meie talvisel suursündmusel ongi reaalsete kalameeste arv olnud kolmesaja ringis. Tänavu oli kalastajaid rohkem kui möödunud aastal. Põhjusel, et sündmus on pealtvaatajatele tasuta, tuli ka rohkesti neid, kes reesõitu tegid, kelgutasid või muidu meelt lahutasid,“ ütles Vudila eestvedaja Kajar Lember.

„Eks ilm on Vudila jaoks alati kõige tähtsam koostööpartner ja kuigi ta on tihti heitlik, siis seekord oli päev järvel kalapüügiks super. Päike paistis ja järvel polnud ka liigset vett. Kui tahta ehteestlaslikult viriseda, siis võiks ju öelda, et oleks võinud olla paar külmakraadi plusskraadide asemel. Tegelikkuses olid väga head olud talviseks kalapüügiks. Jää paksus oli erinevates kohtades 23–28 cm ja jää murenemiseks hirmu polnud,“ lisas ta.

Seal aastal püüdis suurima kala Aleksander Malõšev, kes suutis jääaugust välja sikutada 540 g kaalunud havi, mis Kaiavere kohta talvepüügil päris korralik kala.

„Kokku püüti  järvest välja 119 kg kala, millest enamus jõuab lõpuks Elistvere loomapargi asukate toidulauale,“ teatas Lember. Tema sõnul on Vudila Hõbekala eriline võistlus, kus on oluline koht sellel, et oleks tegemist ikka kogupere üritusega. Seetõttu on lisaks nn tavakategooriatele, kus siis mehed, naised ja võistkond, peetakse  arvestust perevõistkondadele ning noortele.

Toimus ka iga-aastane jääaukude puurimise võistlus „Vudila käsi“, kus samuti tunnustati võitjaid mitmetes kategooriates.

„Igal aastal on lookas auhinnalaud. Järjest tuleb uusi toetajaid. Lisaks Konksupoele oli sel aastal meie juures tooteid pakkumas Jaanitalu sinkidega ja Juulamõisa pererahvas. Vudila Hõbekalal on traditsioon kõikide pealtvaatajate vahel peaauhind välja loosida,“ sõnas Lember.

„Viimastel aastatel on meil olnud loositavaks peaauhinnaks Lingalaid OÜ poolt välja pandud väga korralik plastikpaat, mis pakub rõõmu nii professionaalile kui ka harrastajale. Sel aastal oli fortuunaks Tartu vallavanem Jarno Laur, kelle abil sai paat omale uue omaniku Tartus,” rääkis Kajar Lember.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus