Vudila Hõbekalal ootab atraktiivne auhinnalaud

Laupäeval, 7. veebruaril toimub Kaiaveres Vudila mängumaal traditsiooniline kalapüügivõistlus ja meelelahutussündmus Vudila Hõbekala.

Vudila mängumaa üks eestvedajaid Anžela Lember kinnitas, et huvilisi on palju. Hõbekalale tullakse kala püüdma, nautima  ilusat päeva järvel ja mängumaal.

“Kindlasti on Vudila Hõbekalal osalejate suur arv tingitud sellest, et Vudilat tuntakse juba laiemalt ning põhiliselt suviste tegevuste kaudu. Auhinnalauale paneme sõprade abiga välja n-ö motiveerivaid preemiaid. Nagu ikka, läheb üks osaleja kalapäevalt koju  siin võidetud autoga. Sel aastal on ürituse peaauhinnaks pilgeni täis kütusepaagiga Volkswagen Golf, mis loositakse välja kõikide osalejate vahel. Kalastajate vahel läheb loosi korralik televiisor. Parim perevõistkond saab auhinnaks Maarja-Magdaleenas tegutsevas ettevõttes Lingalaid valmistatud sõudepaadi. Parim meeskalastaja saab edaspidi kodus teid liivatada OÜ Same liivapuisturiga, parimat naist premeerime ilusalongiteenusega. Korralikud meened on olemas ka noortele, keda autasustatakse eraldi kategoorias. Kalapüügitarvetega on auhinnalauda rikastanud Salmo ning rohkesti auhindu on ka teistelt headelt toetajatelt.”

Anžela Lemberi sõnul korraldatakse Vudila Hõbekala tänavugi kala- ja perepäevana.  “Kohapeal on kalapüügi õppeala väikestele kalameestele, kus jagab juhtnööre Jüri Morozov. Ta on tuntud küll eelkõige kõva jahimehena, kuid õppida on temalt ka noortel kalameestel. Kohal on Puukujurid, kes näitavad, kuidas kännust kunstiteoseid teha. Päris uue asjana on valmis saanud väikelaste madalseikluspark, mida saab kasutada ka talveoludes. Kohapeal saavad lapsed meisterdada ja joonistada, nendega mängivad Vuta ja Vurr-Leen ja tehakse ka näomaalinguid. Osavust ning jõudu saab proovida maabenjis ja pärast kalapüüki on võimalik mõnuleda kümblustünnis või torusaunas. Hõrgutavaid roogi lihast ja kalast pakub seekord Maitseelamuse koda ning on kindel, et lisaks üheeurosele kalasupile saab sealt ka midagi toekamat. Kohapeal on võimalik osta nii suitsukala kui ka värskemat kraami Peipsi kalatööstuselt ning avatud on ka Vudila söögikohad. Mõnusat meeleolumuusikat ja igihaljaid hitte pakuvad Priit Lomp ja Villu Laiapea,” rääkis  Anžela Lember.

“Hõbekala toimub juba neljandat korda. Eelmisel aastal pidime sündmuse sobimatute ilmaolude tõttu lõpuks ära jätma, kuid sel aastal tundub, et ilmataat on meiega. Sel nädalal lubab ilmateade nii lund kui külma, laupäevaks aga juba pisut soojemat ilma. Nädalavahetusel mõõdeti jää paksust üle 30 sentimeetri, seega pole sula jääle kuigi palju mõjunud,” lausus Vudila rajaja Kajar Lember.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus