Võtkem talveajal endalegi aega

 

Küll lippab ikka aastaring kiiresti! Alles see oli, kui niruvõitu suve üle kurtsime ja lohutuseks  heldet sügispäikest ootasime, mis paraku tulemata jäi. Nüüd on oktoobrikuu lõppemas ja tuleb kellad tunni võrra  tagasi keerata. Seda nimetame me teatavasti talveajale üleminekuks ja sellest on ilmselt kuulnud ka taevataat, miks ta muidu  lumefondi kulutamisega just nüüd algust tegi.

Talveaeg tähendab meie kliimavöötmes küll pimedust ja külmavõitu ilma, aga samas vihjab see sõna ka võimalusele soojas toas raamatu, raadio või teleka seltsis mõnuleda, teed juua, juttu ajada, küünlavalgust nautida. Kevadel ja suvel me ju naljalt jõude istuda ei malda. Teadagi, tegijal ei lõpe töö kunagi ja küllap leidub seda talvelgi, aga siiski on just aasta viimastel kuudel mõttekas ja ka meile loomuomane pisut rahulikumalt toimetada ja aeglasemalt rutata — tulemas on ju ka hingedeaeg.

Ärge siis unustage täna õhtul enne magamajäämist kellasid kruttida – vähemalt paaril järgmisel hommikul on tunne, et oleme kauem magada saanud.

 

27. oktoober 2012

blog comments powered by Disqus