Võtikvere ootab raamatupeole

Raamatupidu peetakse Võtikveres tänavu viiendat korda. Päeva juhtideks on raamatupidude idee algataja, ajakirjanik Imbi Paju ja tema kolleeg Jüri Estam. Nagu öeldud, on külas Tähekese peatoimetaja Ilona Martson, kellel on ajakirja numbrite valmimisest palju huvitavat rääkida. Mitmeid Tähekeses ilmunud luuletusi ja proosapalasid saab kuulda elavas esituses. Lastekirjanduse teemalisele viktoriinile on oodatud Torma valla ja kaugemategi koolide algklasside võistkonnad. Laste ja lugemise teemaga on seotud ka Maili Vesiko ja Meeli Pandise ettekanne: nad tutvustavad Eesti Lugemisühingu projekti “Lugemispesa”.

Kirjandusinimestest on Võtikverre oodata Mihkel Mutti, Rein Veidemanni, Contrat, Jürgen Roostet ja Juhan Reimanni. Mutt tutvustab ajalehe Sirp tegemisi, Veidemann tutvustab oma romaani “Lastekodu” ning räägib sellega seoses armastusest ja kasvamisest, Contra loeb oma luulet ja tutvustab oma lasteraamatut “Presidendi suur saladus”, Jürgen Rooste pakub koos Marko Martinsoniga muusikalisi vahepalu, Jõgeva kandi mees Juhan Reimann esitleb aga oma vastilmunud luulekogu “Kandes poega”, millest valitud tekste loeb ette Jaana Koppel. Lisaks sellele paneb aga kollektsionäärinagi tuntud Juhan Reimann külamajja üles näituse “Kooliraamat muutuvas ajas”.

Raamatupidudel on ikka ka teatrit tehtud. Seekord esitab näitleja Tiina Tõnis Lilli Prometi näidendi “Taputilgake”. Veel astuvad üles Torma lasteaia Linnutaja lapsed, tantsutüdrukud, endised ja praegused võtikverelased ning Toivo Nikopensius. Täpsemat teavet selle kohta, mis kellaajal keegi esineb, leiab Torma valla koduleheküljelt. Algab pidu keskpäeval.

Mõistagi saab ka tänavu raamatupeo ajal Eesti tuntumate kirjastuste toodangut näha ja osta.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus