Võru kortermajade seintele tulevad Navitrolla pildid

Võru linn pakub võimalust soojustatud kortermajade ühistutele kaunistada otsasein Navitrolla joonistusega. Idee on inimestele hästi peale läinud, sest Võru linna Facebook’i lehele üles riputatud teade kogus peagi väga palju positiivseid kommentaare. Oldi seisukohal, et idee on ülilahe ja see tuleks kindlasti ära teha, ning pakuti juba, et seda võiks rakendada teisteski linnades. Piltidega muutub Võru kaunimaks ja linna soovitakse kaugemaltki vaatama tulla.

Maavalitsuse planeeringu- ja arenguosakonna juhataja asetäitja Britt Vahter pakkus välja, et tore oleks kasutada lisaks ka teiste kunstnike töid. Linn võiks olla tema idee järgi kui kunstimuuseum, kus näeks erinevate kunstnike töid.  

Idee autor on Võru linnapea Jüri Kaver, kes üleeile küll veidi punastas, kui tuli jutuks, kellelt idee pärineb, aga kes lubas linna poolt tagada Navitrolla-teemalise pildi maalimise soojustatud maja seinale. Kaver ütles, et idee kasvas välja veetornimaja valgustamisest tekkinud diskussioonist, sest mitmed kortermajad ei näe head välja.

On mõeldud nii, et soojustatud kortermaja esindaja peaks pöörduma linnavalitsuse poole, et kokku leppida, millist pilti tahetakse ja millal maalimisega alustatakse. Navitrolla ise Võrru pilti maalima ei tule, selle teevad ära professionaalsed maalrid tema kavandi põhjal. Töö maksab kinni Võru linnavalitsus. Mõned kavandid on linnavalitsus ise välja valinud, aga Navitrolla kavanditega saab tutvuda kunstniku leheküljel Facebook’is.

Heiki Trolla, kunstnikunimega Navitrolla kinnitas, et tema on ideega igati päri, sest ilu päästab maailma. Küsimusele, kas ta huvi korral ka Tallinna ja Tartu majade kaunistamiseks nõusoleku annab, vastas ta, et eks ikka. Võimalike kavandite valimisel soovitas ta silmas pidada, et see keskkonda sobiks. Kunstnikule oleks majade kaunistamise projekt kompensatsiooniks tehtud töö eest. Ta tunnistas, et ilmselt ei kujuta keegi ette, kui palju on tal nende piltide pärast olnud magamata öid.

i

INNO TÄHISMAA

blog comments powered by Disqus