Võõrkeelenädal on Jõgeva Ühisgümnaasiumis väga populaarne

Veebruari keskel on Jõgeva Ühisgümnaasiumis kombeks pidada võõrkeelenädalat. Nii ka käesoleval aastal.

Toredaks sissejuhatuseks oli n-ö “päris ameeriklase” külaskäik. Sümpaatne noormees Jordan USAst koos oma veetleva eestlannast kaaslase Kerliga tekitasid oma tutvustusega Ameerika noorte elust palju elevust meie õpilaste seas.

Noortelt noortele vestlus kujunes väga meeleolukaks ja huvitavaks. Üllatusena õpetajatele olid kõige julgemad ja vahetumad küsimuste esitajad just meie kooli noorimad inglise keele õppijad.

Lõbusaks ja kaasahaaravaks kujunes 9. veebruar, mil peeti meie kooli esimene soome keele päev. Kõik suured vahetunnid olid täis soomekeelset juttu. Toimus Soome-teemaline viktoriin, mängiti sealt pärit laulumänge ja peeti Soomest alguse saanud saapaviske- ja naisekandmisvõistlus. Sisetingimustes toimunud võistlused olid väikese nipiga: vähendatud mõõdus saapaga visati täpsust ja kanda tuli naisemõõtmetega riidenukke. Osavõtjaid oli palju, võistlused katkestas tundi helisenud kell. Soomekeelse ühislauluga esinesid kõik Jõgeva Ühisgümnaasiumis praegu soome keelt õppivad noored —  6. ja 12. klassi õpilased. Auhinnad parimatele andis üle Soome Eesti Instituudi Tartu osakonna kultuurisekretär Maarja Keba, kes oli ka võistluste peakohtunikuks. Samuti kinkis ta raamatu “Üht-teist Soomest” kõigile kooli viienda klassi õpilastele, sest neil on võimalus kuuendas klassis valida teiseks õpitavaks võõrkeeleks soome keel.

Juba kolmandat korda toimus meie koolis inglise keele nädal, mis oli osutunud eelmisel õppeaastal meie õpilaste lemmik- ainenädalaks. Sel aastal oli nädala teemaks järjekordne inglise keelt kõnelev maa  igavaimad faktid kõige paremini meelde just  mängudes ja meeskonnatöös. Vahetundides avanes vaatepilt, mis on kindlasti iga õpetaja unistus. Kümned õpilased lugesid huviga stendidelt ingliskeelseid tekste ning vaatasid pilte.

Inglise keele nädal kulmineerus ülekoolilise viktoriiniga neljaliikmelistele võistkondadele. Loomulikult toimus viktoriin kõigile inglise keeles. Seekord osales viktoriinil üle kolmandiku meie kooli õpilastest, mis on erakordselt tubli saavutus. Eriti tahaks esile tõsta meeskonda, kes juba kolmandat aastat järjest ning täpselt samas koosseisus viktoriini võitis. Need on meie vahvad abituriendid Kristi Kool, Egert Merelaid, Karl Metsand ning Karoline Rajasoo. Väga tublid olid veel ka 8b ning 5b klassi õpilased.

Nagu ikka, toimus inglise keele nädala raames ka valentinipäeva kaartide konkurss. Seekord tuli esitada oma kujundatud kaart koos omaloodud ingliskeelse salmiga. Me ei pidanud pettuma – meie õpilased on väga andekad! Zhürii nägi kauneimate kaartide välja selgitamisega väga palju vaeva.

Vahva on korraldada üritusi, kus õpilased hea meelega kaasa löövad. Kindel on see, et sellisel üritusel kaotajaid pole. Kuigi vaid üksikud võidavad auhinnalise koha,  saavad kõik palju uusi teadmisi.

i

RITA SILDNIK,  JÜG inglise keele õpetaja

MARGIT ALLIKSAAR,  JÜG soome keele õpetaja

blog comments powered by Disqus