Vooremaal arutatakse küberkaitse teemadel

Sellel nädalal tulevad Vooremaale küberkaitse suvekooli kokku doktorandid ja noored spetsialistid üle maailma, et vahetada kogemusi teemal „Plokiahelad: rakendused ja turvalisus“.


Suvekooli korraldab Tartu Ülikooli Arvutiteaduste Instituut koostöös Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Haridus- ja teadusministeeriumiga. Kokku tuleb suvekooli 60 küberkaitse valdkonna eksperti ning spetsialisti, kes plokiahela tehnoloogiaga juba töötavad. Käsitletakse kolme alateemat: plokiahela tehnoloogia kasutamise õiguslikud ja majanduslikud aspektid, plokiahela rakendused ning plokiahel ja krüptograafia.

Plokiahel on uus andmebaasitehnoloogia, kus andmebaas eksisteerib samaaegselt ja sünkroonsena korraga mitmes kohas. See raskendab massandmetesse sissemurdmist või andmete konfigureerimist, kuna kõik plokiahela võrgus osalejad näevad kui midagi muutub.

Küberkaitse suvekooli kutsus ellu Haridus- ja Teadusministeerium, et tugevdada Eesti küberkaitse hariduse rahvusvahelist konkurentsivõimet ning suurendada Eesti e-riigi nähtavust. 2019. aasta suvekooli korraldab Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituut koostöös Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse IT Akadeemia programmiga, mis toetab Eesti ülikoolides IKT ja IKT-ga põimitud õppekavadel rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise õppetöö läbiviimist.

KATERINA PUUSEPP

blog comments powered by Disqus