Vooremaa võrkpalliturniiril osales võistkondi loodetust vähem

Möödunud pühapäeval said Põltsamaa Felixhallis teoks Vooremaa 55. karikavõistlused võrkpallis. Jõgevamaa spordiliidu Kalju esimees ja Vooremaa võrkpalliturniiri koordinaator Uno Valdmets nentis, et võistkondi oli varasemate aastatega võrreldes väga vähe.

Korraldajad lootsid, et võistlustest võtab osa viis meeskonda ja neli naiskonda, kuid võistlema tuli vaid kolm meeskonda ja neli naiskonda. Uno Valdmets tõi näite, et 1980. aastatel osales sellel turniiril 28 meeskonda ja 15 naiskonda. 

Naistest parim Mustvee

Naistest võitis pärast tasavägist jõuproovi Jõgeva Serviga Mustvee võistkond. Mõlemad naiskonnad kogusid võrdselt punkte. Kolmanda-neljanda koha mängus olid vastamisi Põltsamaa Spordikool ja Paide võrkpalliklubi. Ka nemad kogusid võrdselt punkte. Kolmandale kohale tuli Paide naiskond, neljandaks jäi Põltsamaa Spordikooli naiskond.

Meeste võistkondadest tuli võitjaks Põltsamaa, teiseks jäi Mustvee ning kolmandaks Tabivere Rahvaspordiklubi võistkond. Valdmets hindas turniiril osalenute taset samasuguseks, nagu see eelmiselgi aastal oli. Ta jäi rahule nii võistluste korraldajate kui kohtunike tööga.  

Võrkpallis põlvkondade vahetus

Uno Valdmets ütles, et võrkpallis torkab silma põlvkondade vahetus, eriti just naismängijate osas. Võistkondade tagasihoidliku arvu põhjusi otsides märkis võistluste koordinaator, et esmalt tuleb tähelepanu suunata mängijate järelkasvule. Siin on omakorda üheks tõsisemaks põhjuseks maa-asulate ja väikelinnade kahanev laste arv.  Märkimist väärib ka tõsiasi, et väikestesse kohtadesse ei tule kõrgharidusega sportlikke inimesi.

Uno Valdmets ütles, et ammusel ajal polnud lastel kooli ja õppetöö välise vaba aja sisustamiseks just palju võimalusi. Üks tollastest huvidest oli pallimäng, kuigi seda tehti omal käel, sageli treenerite ja juhendajate abita. Tublimad ja aktiivsemad mängijad kaasati hiljem juba võistkondadesse. 

Põltsamaal väga tugev treener

Valdmetsa sõnul oli aastate eest küla kõige tugevam võrkpallipoiss kaaslaste silmis justkui maailmatasemel spordimees. Tollal polnud ju televiisorist võimalust vaadata, kuidas kõrgemal tasemel võrkpall tegelikult välja näeb. Omaaegset ja praegust võrkpallimängu taset on väga keeruline võrrelda. Seetõttu käivad võrkpallimängijate ja treenerite seas tihti vaidlused selle üle, kas pidada tugevamaks näiteks 1968. aastal NSVL meistriks tulnud Eesti võrkpallimeeskonda või praegust Eesti meistrit Selverit.

Põltsamaal võivad võrkpallihuvilised rõõmustada selle üle, et  seal juhendab mängijaid üks vabariigi paremaid treenereid Toivo Uusna, kelle käe all kasvavad võrkpallihuvilised päris tugevateks mängijateks.

Uno Valdmtes kinnitas, et seni, kuni võistkondadel jätkub huvi turniiril osaleda, tahetakse Vooremaa võrkpalliturniiri korraldamist jätkata. Ta tänas võistluste algatajat ja toetajat maakonnalehte Vooremaa, kes on jätkuvalt võistluste läbiviimisele õla alla pannud.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus