Vooremaa võrkpalliturniir üllatusi ei pakkunud

Pühapäeval peeti Põltsamaal Felixhallis järjekordsed ajalehe Vooremaa karikaturniiri finaalmängud võrkpallis. Kahel palliplatsil toimusid üheaegselt nii nais- kui meeskondade finaalkohtumised, mille põhjal selgitati välja tänavused parimad maakonna võrkpallimängijad.

iii

Võrkpallitreener Toivo Uusna sõnul on tänavune ajalehe Vooremaa karikaturniir arvult 52. “Tänu ajalehetoimetusele ja maakonna spordiliidule pole see turniir veel kordagi ära jäänud,” tunnustas Toivo Uusna enam kui poole sajandi pikkuse traditsiooniga turniiri korraldajaid.

Kahjuks on aastate jooksul osalevaid võistkondi tunduvalt vähemaks jäänud. Võistkondade arv on Uusna kinnitusel selle pika aja jooksul lausa kolm korda vähenenud. Kui viimastel aastatel on turniiril osalemas seitse-kaheksa meeskonda, siis kunagi oli neid lausa 30. Sama kehtib naiskondade kohta. Kui seekord oli turniirist osa võtmas ainult kuus naiskonda, siis kunagi osales võrkpalliturniiril üle 20 naiskonna.

Uusna sõnul iseloomustab tänavust turniiri tõsiasi, et nii meeskonnad kui ka naiskonnad on läbi teinud tõsise noorenduskuuri. Ainukesena on püsinud enam-vähem endises koosseisus Jõgeva Carmeni naiskond, kes sel turniiril head mängutaset näidata ei suutnud. Toivo Uusna märkis, et küllap on siin oluline roll teiste naiskondade noorenemisel. Uusna hinnangul ei tohiks meeskondadest turniiri võitja suhtes kahtlusi olla ja võidu võttiski Põltsamaa meeskond.

Naiskondadest mängis finaalturniiril ka Paide võrkpalliklubi naiskond ja nemad võtsid ka võidu. Treeneri sõnul andis Paide naiskonna osalemine turniiril hea ettekujutuse sellest, milline on naabermaakonna võrkpallurite mängutase. Liiati on Paide naiskonna näol mängutasemalt tegemist enam-vähem võrdse partneriga.  Mängutasemest üldisemalt rääkides tõdes Toivo Uusna, et see aastatega tegelikult tõusnud pole, pigem vastupidi. Põhjus peitub selles, et võrkpalli enam maakonnas niipalju ei mängita, kui seda aastaid tagasi tehti. Samas on treeneri sõnul hea, et maakond on võrdse tasemega võrkpallimängijatega ühtlaselt kaetud. Nii on olemas tugev naiskond Kuristal ning heal tasemel meeskond Mustvees.

Küll on aga probleeme järelkasvuga. Kui Põltsamaa piirkonnas on peale kasvamas noori meesmängijaid, siis ei saa sama öelda Jõgeva ja Mustvee kandi kohta. Naiskondadel on selles osas olukord parem.

Toivo Uusna sõnul on sellel aastal ees ootamas veel maakonna karikaturniir Kuremaal, millega võib tänavusele Jõgevamaa võrkpallihooajale joone alla tõmmata. Treeneri hinnangul pole ka noorte huvi võrkpalli vastu kahanenud, pigem on probleem selles, et noori endid on vähemaks jäänud. Pealegi pole võrkpall ju ainuke spordiala, mida noored harrastavad.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus