Vooremaa võrkpalliturniir kulges tasavägise heitlusena

Juba hulk aastaid on Põltsamaal korraldatud Vooremaa võrkpalliturniiri nais- ja meeskondade osavõtul, nii ka tänavu. Seekordne turniir sai teoks laupäeval, 23. novembril Põltsamaa Felixhallis. Võistluste korraldaja ja võrkpallitreeneri Toivo Uusna sõnul osales möödunud laupäeval peetud Vooremaa auhindadele peetaval turniiril neli naiskonda ja neli meeskonda.

Naistest olid võistlema saabunud Paide võrkpalliklubi, Tartu tudengitest koosnenud naiskond Kuke, Mustvee naiskond ning Jõgeva Serv.  Meeskondadest olid võistlustules Põltsamaa spordikool, Mustvee meeskond, Jõgeva piirkonna võistkond Villem ja Torma meeskond. Uusna sõnul on selline võistkondade arv optimaalne, et turniiri ühe päeva jooksul läbi saaks viia. Kui osalejaid oleks rohkem olnud, oleks ajahätta jäädud, sest juba päeva lõpuks tuli Felixhalli põrandale panna maadlusmatt järgmisel päeval toimuvate võistluste tarvis.

Võistlused kestsid üsna kaua. Uusna hinnangul tingis selle  võistkondade võrdlemisi ühtlane tase, seda just naiskondade puhul, kellel pall kauem õhus püsib. Mehed löövad palli enamasti teravalt maha ja kaitse kipub selliste löökide vastu natuke nõrgemaks jääma. Mehed lõpetasidki võistluse naistest varem.

Võistkondade ühtlasest tasemest annab tunnistust fakt, et 3:0 võit läks kirja ainult paaris mängus, üldjuhul märgiti protokolli tulemuseks ikka 2:1. Mingil määral hakkasid parema mängutaseme poolest silma Põltsamaa spordikooli võrkpallurid. Torma küll n-ö silma pähe ei saanud, aga samas mängisid nad küllaltki hästi. Osalenud võistkonnad mängutaseme poolest  üllatusi ei pakkunud, pigem võib Toivo Uusna sõnul üllatavaks pidada Põltsamaa naiskonna eemalejäämist turniirist.

Meeskondade osas on valitsevaks piirkonnaks olnud Põltsamaa kant. Kuid siingi on teatud tagasiminek selles osas, et ühel varasemal Vooremaa turniiril on koguni kolm Põltsamaa meeskonda kaasa mänginud. Samas kinnitas Uusna, et Põltsamaal poleks olnud probleemiks teise meeskonna komplekteerimine, kolmandaga tulnuks juba rohkem vaeva näha. Oma vanuseklassis on vabariiklikul tasemel esinenud Põltsamaa spordikooli A-klassi võistkond, kes tuli oktoobris peetud turniiril oma võistlusklassis kolmandaks. Osa spordikooli noormehi mängib ka vabariigi võrkpalli esiliiga võistlustel.

Kui punktid kokku rehkendatud, osutus naiskondadest võitjaks Jõgeva Serv ning meeskondadest jättis kuldsed medalid koju Põltsamaa spordikooli võistkond. Võitjatele anti üle ajalehe Vooremaa poolt välja pandud medalid ja diplomid. Toivo Uusna ütles, et aastate eest, kui turniiril rohkem võistkondi osales, jäi raha osavõtumaksust üle ning siis said võitjaks tulnud võistkonnad ka rahalise preemia. Nüüd sellist boonust enam ei ole. Rääkides võrkpallurite järelkasvust, tõdes treener, et selles osas näeb ta probleeme tekkimas. Põltsamaal on hetkel väga populaarne maadlus, kuid Uusna ei arva, et huvi võrkpalli vastu just seetõttu väheneks.

Võistluste korraldaja ja treener Toivo Uusna usub, et lausa 56 aastat kestnud võrkpalliturniir Vooremaa auhindadele jätkub seni, kuni leidub sellest mängust huvitatud võistkondi.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus