Vooremaa võrkpall on kokku kuivanud

Möödunud nädalavahetusel pidi toimuma ajalehe Vooremaa 61. karikaturniir võrkpallis. Kahjuks on aga võrkpall maakonnas täiskasvanud mängijate osas välja surnud. Meeste turniir jäi osavõtjate vähesuse tõttu korraldamata, naiskondade karikas anti Torma spordihoones välja ühe mänguga.


  1. aastal alguse saanud maakonnalehe karikaturniir võrkpallis ähvardab täiskasvanute osas täielikult kokku kuivada. Nii juhtuski, et meeste turniirile registreerus vaid kaks Põltsamaa spordikooli noortemeeskonda. Kuna treener Toivo Uusna hoolealused omavahel niikuinii kogu aeg mängivad, siis ei peetud vajalikuks seda veelkord teha.

Täiskasvanute meeskondi aga üles ei antud. Kes pidas mänguvormi nõrgaks, kellel puudub ühtne võistlusdress. Sest viimasel juhul ähvardatakse Jõgevamaal mängijaid karistada rahatrahviga.

Naiskondadega kujunes välja umbes samasugune lugu. Turniirile andsid end üles Jõgeva/Torma noortevõistkond, treenerid Tiiu Õunap ja Aarne Neimann, ning valdavalt neidudest koosnev Jõgeva Serv.

„Päris ära ei tahtnud võistlust jätta, seepärast otsustasime omavahel siiski karika välja mängida,” rääkis Neimann.

Nii toimuski tänavune ainus karikamäng laupäeval Torma spordihoones. Jõgeva Serv, kus olid veidi kogenumad ja vanemad mängijad, võitis 3:1. Sellega olid karikavõistlused ka lõppenud.

„Kahju küll, et nii on. Ei ole meeskondi ega naiskondi. Hea, et Jaan Rahuküla korraldab Mustvees esinduslikke noorteturniire, see päästab olukorra,” nentis Aarne Neimann.

Küsimusele, mida teha, ei osanud Neimann otseselt vastata. „Eks tuleb maha istuda ja aru pidada, kuidas edasi minna. Aga midagi tuleks ette võtta. Kas lubada siis välisvõistkondi mängima või muuta turniiri korraldust. Mõnede mängijate arvates ei paku pinget see, et turniir toimub ühel päeval ja lühikeste mängudega. Puudu jääb õigest mängutundest,” arutles Torma võrkpallitreener.

Selge on see, et spordihoonete ja hallide võidukäiguga on vähemalt võrkpall maakonnas ilmselge tagasikäigu teinud. Kui kunagi kulus terve nädalavahetus selleks, et selgitada välja kuus finalisti, kes pääsesid kolmepäevasele finaalturniirile, siis nüüd puudub vajadus isegi üheks mänguks.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus