Vooremaa vibulaskjate edu

Nädalavahetusel toimusid Imaveres Järvamaa Amburite Klubi korraldatud Eesti Vibuliidu sisekarikavõistlused, kus esinesid edukalt ka mitmed Vooremaa Vibuklubi esindajad.


Võistlustele pääsemiseks tuli läbida kaks eelringi, mis kestsid oktoobri keskpaigast novembri lõpuni. Edasipääsejad selgitati paremusjärjestuse alusel. Täiskasvanutest pääsesid võistlusele 10 paremat, noorteklassides oli see arv 6–10.

Vooremaa Vibuklubist lasksid eelringe kaks täiskasvanut ja 20 noorlaskurit, võistlusele kvalifitseerus neist 15 meie klubi võistlejat. Kaks noormeest kahjuks loobusid osalemast, ühel neiul olid terviseprobleemid.

Vibuklasse ja vanuseklasse oli palju, kokku osales võistlustel kahe päeva jooksul 280 vibulaskjat. Koju toodi lausa 8 esikohta (karikat), kolm neljandat ja üks viies koht.

Juunioridest naasid kuldse karikaga Hanna-Liisa Kallas (pikkvibu) ja Kerttu Helena Pau (vaistuvibu). Kolmanda koha karikas anti üle Martin Lombile.

Kadettide klassis oli teistest omavanustest peajagu üle Markus Õim (pikkvibu), tasuks kuldne karikas. Heiki Päärand, kes sügisel vahetas pikkvibu vaistuvibu vastu, jäi seekord napilt kogenumatele alla ja pidi leppima neljanda kohaga.

Noorteklassides tõi Vooremaale hõbedase karika Karl Matthias Pau (plokkvibu), kes oktoobris käeluumurru tõttu vibu kätte võtta ei saanud. Annaliisa Tamme (pikkvibu) jäi seekord neljandaks.

Tidettide klassis ei jäänud meie kolmest osalejast keegi karikata. Mirelle Peussa (pikkvibu), kes pärast aastast pausi taas vibu kätte võttis, tõusis omavanuste tüdrukute hulgas juba võistluse alguses liidriks ja lõpetas võistluse kauni kuldse karikaga. Tanel Tõnts ja Ruben Klein, kes kevadel pikkvibust plokkvibu kasuks loobusid, on oma oskusi suve jooksul lihvinud ja tõusid kõige nooremate „plokkarite” hulgas vastavalt teiseks ja kolmandaks ning täiendasid seekordset kollektsiooni hõbedase ja pronksja karikaga.

Täiskasvanutest olid võistlustules Katrin Põdra (vaistuvibu neljas koht) ja Auli Isakar (pikkvibu viies koht). Katrin alustas vibulaskmisega eelmisel suvel, Auli eelmisel sügisel. Mõlemal on head eeldused tulevikus veel palju medaleid ja karikaid koju tuua.

Enamus noorlaskjaid õpib või on õppinud Jõgeva põhikoolis, kus toimuvad ka vibulaskjate treeningud.

Aasta viimane võistlus oli edukas tänu kõigile tublidele laskuritele, lapsevanematele, koolile ja Jõgeva vallale, koos saavutame rohkem.

TIINA LAURISSON

blog comments powered by Disqus