Vooremaa töömess soovis noored tööle aidata

Reede hommikupoolikul peeti Jõgeva kultuurikeskuses Vooremaa töömess. Selle korraldas töötukassa, et viia kokku Jõgeva kandi tööpakkujad ja -otsijad. Tööpakkujaid oli kokku 19 ja pakkumisel peaaegu 300 töökohta.


Kõige rohkem töökohti pakkus Põltsamaa Felix – nemad otsisid umbes 200 hooajatöölist ja kõige kõrgemate nõudmistega töökoha pakkus välja kaitseressursside amet – eelduseks majori auaste. Tööotsijaid käis töötukassa andmetel töömessil natuke alla 350.

Messil olid väljas tööturgu toetavate teenustega töötukassa, Rajaleidja keskus, JAEK, Noorte Tugila, EURES ning maksu- ja tolliamet. Kultuurikeskuse fuajees oli võimalik saada esmast karjäärinõustamist.

Noored kuulasid huviga kohalikke ettevõtjaid

Seekordsel töömessil oli võimalik peale tööpakkujatega tutvumise ja enda tutvustamise ennast tööelu ja tööturu teemadel harida. Noortealal oli võimalik kuulata praegu tuntud kohalike ettevõtete kujunemislugusid. Oma ettevõttetest rääkisid Tiit Saar aktsiaseltsist Puit-profiil, Ott Mäerand ja Astra Säälik osaühingust Mäerand Grupp, Priit Pettai osaühingust Softcom ja Jürgo Jartsev-Moont osaühingust WoodPlank.

Teise korruse kammersaalis esinesid juristid. Jaan Krinal maksuametist pidas ettekande palgast ja maksudest ning Anneli Lepik tööinspektsioonist rääkis tööõigusest. Vestlusringi valikutest juhtis AHHAA juhatuse liige, Jõgevalt pärit, Andres Juur.

Suveks tööpakkumisi jagus

Seekordsel töömessil oli eraldi teemadeks tööle asumise võimalus tööpraktika kaudu, noorte tööhõive ja vähenenud töövõimega inimestele töötamisvõimaluse pakkumine. Eraldi tõi välja oma valmisoleku pakkuda praktikavõimalust 19st osalenud ettevõttest kümme. Viis ettevõtet märkis ära oma valmiduse võtta tööle erivajadusega inimese ning samapalju ettevõtteid pakkus välja töökohti noortele. Tegelikult ei ole need piirid kuigi jäigad, ütles Janno Isat, kes otsis aktsiaseltsile Viasat müüginimesi. Viasat polnud eraldi ära märkinud töökohti noortele, kuid otsemüügi töö ilmselt neile rohkem sobibki. Vabalt valitud koormusega saavad ka õpilased end kasvõi kooli kõrvalt proovile panna

Suveks sobivaid töökohti pakkusid mitmed põllumajandusettevõtted, Vudila mängumaa, ja Felix.

Kui siin töökohta ei leia, on ikkagi võimalus minna tööle mujale. Euroopa maades töötamisest rääkis töötukassa EURES-i nõustaja Maris Koka. Tema sõnul on mõnevõrra muutunud seltskond, kes Eestist mujale Euroopasse tööle läheb. Kui varem oli see peamiselt noorte huvi, siis nüüd käivad ka pensionieelikud. Valitakse riigid, kus töötasud kõrgemad kui meil ja ka soojema kliimaga piirkonnad. Minejate üldarvus erilisi muutusi märgata ei ole. Eestisse seevastu tulevad tööle lätlased. Kõige enam on neid muidugi Valgas, aga ka Pärnus ja Tartus.

Tööandjatest osalesid:

MO-Puit Jõgeva AS, Baltic Connexions OÜ, Härjanurme Mõis OÜ, Tervisekirjastus OÜ, SA Hea Hoog, Kivikuvand OÜ, Eesti Talupidajate Keskliidu Asendusteenistus, AS Valmeco, Juta & Kaido OÜ, AS Põltsamaa Felix, AS Viasat, Vudila Mängumaa OÜ, AS Hoolekandeteenused: Võisiku Kodu, Jõgeva üksused, Maxima Eesti OÜ, Kaitseressursside amet, kaitseväe värbamiskeskus, AS Sangar, Sadala Piim, OÜ Sadala Agro OÜ, OÜ Softcom, OÜ Skineks, Jõgeva Linn pakkus noortele võimalust töötada suvel malevas.

Pakutud töökohad:

Tisler, puitpaneelide koostaja, pakkija, liinioperaator, tootmistööline, tõstukijuht, lüpsja, kivikorjaja, müügikonsultant, üldehitaja-müürsepp, üldehitaja-puusepp, kivipaigaldaja, asendustalunik, abitööline, pingitööline, hooajatööline, otsemüügi spetsialist, telefonimüügi konsultant, kokk, abikokk, kalakokk, klienditeenindaja, mängumaa instruktor, tegevusjuhendaja, transporttööline, kassapidaja-müüja, vahetuse vanem, müüja, letiteenindaja, koristaja, Scoutspataljoni sõdur, Scoutspataljoni allohvitser, arst-lektor, operatiiv- ja väljaõppesektsiooni ülem, meediaspetsialist, õmbleja, farmimehhaanik, traktoristid, polsterdaja, liimija, nahaparkal.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus