Vooremaa toimetuse endistes ruumides avati kalastustarvete kauplus

 

Eile avati Jõgeva kesklinnas Aia tänav 2 asuvas hoones Vooremaa toimetuse endistes ruumides kalastustarvete kauplus “Kalake”, mille rajamiseks on omanikud praeguseks investeerinud 150 000 krooni.

 

Kaupluse “Kalake” omanik , osaühingu Poseidon Grupp juhataja Peeter Peussa ütles, et esmane huvi kalastustarvete vastu tekkis tal juba poisipõlves — tänu vanaisale, kes oli tõsine harrastuskalur ja käis sageli Pikkjärvel kalal. 

40 ruutmeetrine müügisaal

“Vahepeal töötasin Raplas, kuid otsustasin Kaareperre tagasi kolida ning siin kalastustarvete müügiga tegelema hakata. Kaupluse jaoks sobivate ruumide leidmiseks tuli omajagu vaeva näha. Lõpuks õnnestus rentida ruumid Aia 2 asuvas hoones. Arvestades mitmete oluliste asutuste, muuhulgas keskkonnateenistuse ja keskkonnainspektsiooni ja raudtee ning bussipeatuse lähedust, võib selle asukohaga igati rahule jääda,” lisas omanik.

Peussa sõnul tuli ruumide remontimiseks ja kaupade muretsemiseks kulutada 150 000 krooni. Kaupluse müügisaali pindala on 40 ruutmeetrit. 

Konkurente õieti polegi

“Meil on müügil käsiõnged pikkusega meetris kolmest meetrini, mitmesugused spinningud, silikoonlandid, õngetarvikud, konksud, tinad, kahvad, ridvakotid, kaluritoolid Müüme ka  ja fileerimisnuge, mis valmistatud tuntud Soome firmas Rapala. Suur osa kalastuskaupu on toodetud aga Hiinas,” kirjeldas poeomanik müügilolevat.

Kaupa käib ta toomas Tallinnast. Konkurentsi kalastuskaupade müümisel pole Jõgeval senini õieti tekkinud, sest seni on kalastustarbeid müüdud peamiselt turuplatsil.

Peeter Peussa on ise ka müüjaks ja võib asjatundjana ostjatele nõu anda. “Kindlasti tuleb siia poodi entusiastlikke ja muhedaid kalureid, kes mõnusa kalameheloo pajatavad. Ühtlasi on kauplusel eeldusi saada kalurite omavaheliseks kohtumispaigaks,” ütles ta.

Kauplusel “Kalake” on ka veel vaba pinda, mis lähitulevikus samuti kaubanduslikel eesmärkidel kasutamist leiab.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus