Vooremaa toimetus häälestub muutustele

Meie toimetustes ja igapäevaelus muutub üht-teist ja lugejad saavad sellest osa lähiajal. Juba sel laupäeval jõuab teieni 12-leheküljeline Vooremaa. Loodame, et majanduslangus ei taba meid veel nii jõhkralt, et sellest loobuda tuleks.

Veel tahame muuta oma lehe väljanägemist ? nii paberkandjal kui ka internetis. Ja loodame, et meiega liitub veel häid ajakirjanikke.

Mõne lausega toovad aastahakul oma ootused-lootused ja soovid lehelugejate ette ka Vooremaa tegijad.

Eili Koitla:
“Et praegune elutempo on võrreldes eelmiste aastatega muutunud stressitekitavalt kiireks, siis soovin kõigile uueks aastaks rahulikku meelt, raudset närvi ning oskust leida enda ning oma lähedaste jaoks vaba aega. Veetke rohkem aega pere ja sõprade seltsis.”

Kaie Nõlvak:
“Tahaks  näha enda ümber rohkem rõõmsaid nägusid ja kuulata lahkeid sõnu. Hea sõna ja naerune pilk ei maksa selle kinkijale ju midagi, kuid aitab teisel inimesel sageli terve ränga päeva vastu pidada. Olen tähele pannud, et rõõmul on omadus paljuneda: hommikul pisiku saanu annab selle kolleegile-sõbrale edasi ja kõigil on kohe parem olla. Ise luban vähem vinguda ja kritiseerida ja loodan samasugust positiivset ellusuhtumist ka teistelt.”

Riina Mägi:
?Alanud aastaks soovin, et peale hindade, kehakaalu ja vererõhu tõuseks üht-teist veel. Näiteks tuju, mõttetegevuse intensiivsus ja vastutustunne oma tegude eest. Ning et me kõik leiaksime aega rahakoti kõrval ka iseenesesse vaadata ja oma vaimses sahvris suuremat korda hoida. Lugegem rohkem häid raamatuid ja rääkigem tarkade inimestega! Mõjub uskumatult hästi!?

Anatoli Makarevit?:
?Soovin kõigile eestimaalastele suuremat sallivust üksteise suhtes! Peredesse raha ja rahu! Majandusinimestele soovin pehmet maandumist, sportlastele seevastu tipputõusmist: on ju olümpia-aasta! Kultuurirahvale täis saale, poliitikutele arukust tähtsate otsuste tegemisel! Ja endale kui fotograafile häid kaadreid, sest kaadrid otsustavad ju kõik!?

Helve Laasik:
“Soovin palju jõudu ja vastupidavust ning oskust ka kõige väiksemastki positiivsest sõnast või teost heameelt tunda. Vihkamisest, ärapanemissoovidest ja kättemaksuhimust ning lihtsalt räigest sõimust on ausalt öeldes tõsiselt kopp ees.?

Vaike Käosaar:
“Sooviksin kõikidele inimestele sisemist vabadust. Siis on ehk ka enam hingerahu, elu värvilisem ja õiglasem. Tahaksin, et mitte kellelgi poleks põhjust ennast kusagil tõrjutuna tunda. Ja et oskaksime ning suudaksime lihtsate asjade üle rõõmustada.”

Ardi Kivimets:
“Soovin kõigile tervist, õnne, armastust ja ausust ning mõistust ja oskust leida aega nii ligimese kui ka enese jaoks. Lühidalt: mida sa ikka pidevalt trambid, kuula ka muusikat.”

Jaanika Kressa:
“Soovin nii meie maarahvale kui kõikidele teistele Euroopa rahvastele nõidusunest ärkamist, hingelist iseseisvumist, selgroogu ning mõistust hea ja kurja vahel vahet teha. Vabadust ja armastust! Rohkem elujulgust, -jõudu ja -rõõmu!”

Berit-Bärbel Rebane:
“Ma ootan aastat, kus ideed ja plaanid saaksid rakenduse. Maailmas on väga palju koledat ja halba, loodan, et sellel aastal suudetakse vähemalt lähedaste vastu parem olla. Öelgu tähed ja tähetargad mida nad tahavad, väga palju on ikkagi inimese endi teha. Inimesed võiksid positiivsemalt mõelda ja vähem laenata.”

blog comments powered by Disqus