Vooremaa tegijate soovid 2019. aastaks

Värskelt uuelt aastalt ootavad Vooremaa tegijad ennekõike aega ja tähelepanu oma lähedastele, samuti rahu ning tänutunnet.


Soovin, et inimesed hakkaksid uuel aastal rohkem väärtustama aega, mille väärtust mõistame õiglaselt alles siis, kui see otsas. Enda ja ka teiste aja austamine eeldab aga kõigepealt iseendaga kokkuleppele jõudmist. Ehk siis oma elu elamist. Paljud meist elavad aga liiga palju teiste elu ja tegelevad teiste inimestega. Seepärast võtkem ja leidkem uuel aastal rohkem aega iseendaga tegelemiseks.

Ja kui te seda juba suudate, jääb kokkuvõttes rohkem aega igapäevaselt naeratada, lausuda mõni tunnustav sõna kaasteelisele, kiita kolleegi või jätta aega tunnetele. Siis jagub ka armastust inimestele, kes teile korda lähevad ja kes teid hindavad. Kokkuvõttes muudab see teid, muudab maailma. Sellise soovituse vastu ei tohiks uuel aastal kellelgi midagi olla.

TIIT LÄÄNE

 

Möödunud aasta oli täis unistuste täitumisi ja palju rõõmsaid hetki. Loodetavasti jätkub see ka järgneval 365 päeval. Siiski ei saa uuel aastal mööda vaadata kahest valimisest, kus ühelt poolt valime taas riigikogu ning teiselt poolt Euroopa parlamendi saadikuid. Jääb loota, et lubadused ei jää pelgalt lubadusteks, vaid toovad kaasa muutused ühiskonnas ja inimeste mõtlemises, mida on väga vaja.

Uuelt aastalt loodan rahu ja teineteise mõistmist. Lõppenud aasta tõi välja nii mõnedki murekohad, ehk leiavad need uuel aastal leevenduse. Ehk lahenevad nii Eestis üldisemalt kui ka meil Jõgevamaal haldusreformiga kaasa tulnud mured ning küsimused, mis veel eelmise aasta lõpus peavalu valmistasid. Ehk saame uuel aastal aru oma tugevustest ja oskame neid enda kasuks ära kasutada, selle asemel, et need lihtsalt mööda külge maha libistada. Jääb loota, et 2019. aasta keskendub tegudele, mitte mõtetele, arukatele vestlustele, mitte ära panemisele ning mõistmisele, mitte arutule kriitikale.

KERTTU-KADI VANAMB

 

Järjekordne, arvult 2019. aasta on alanud ning eks igaühel meist on sellega seoses oma ootused ja lootused. Kes tahab elamistingimusi parandada, kes soovib uue töökoha leida, kes loodab, et äsja alanud aastal rohkem raha oleks. Väikelinna elanikuna loodan eelkõige, et väikeste kohtade rahvaarvu kahanemine peatub ja stabiliseerub või paremal juhul kasvule pöördub. Riigikogu valimiste-eelsel ajal tasuks väljapool suuremaid linnu elavatel inimestel esitada kandidaatidele küsimus, millise lahenduse nemad välja pakuvad, et väikeste asulate ja maapiirkondade tööealisest elanikkonnast tühjenemine peatada. Kui Tallinna ümbruse n-ö kuldsesse ringi kuuluvas Keila linnas alustas mullu 1. septembril kooliteed kaheksa klassitäit esimese klassi õpilasi, siis Põltsamaa vallas Pisisaare algkoolis tänavu esimesse klassi astujaid ei olnud. Loodan, et alanud aasta väikeste kohtade rahvaarvu vähenemist silmas pidades kasvõi pisikesegi muudatuse kaasa toob.

TOOMAS REINPÕLD

 

Aasta algus on lubaduste aeg, loodetavasti ei jää paljud antud lubadused ainult lubadusteks, vaid leitakse siiski aega ka need täide viia. Olgu need siis valimiseelsed või isiklikus plaanis lubatud asjad. Kuigi aasta on alanud sõna otseses mõttes tormiliselt ja sigadel on kombeks sigadusi teha, siis loodetavasti toob järgnev aastanumber hoopis rohkem positiivsust kui negatiivsust. Uuelt aastalt ootangi vähem tormamist, üksteise mõistmist, rohkem aega isiklikuks arenguks ja energiat takistuste ületamiseks.

Võib öelda, et möödunud aasta märksõnaks oli kindlasti Eesti Vabariik 100, kuid uue aasta tulekuga juubelipidustused siiski ei vaibu, vaid jätkuvad nii töö kui ka isiklikus mõttes. Loodan, et saabunud aasta toobki iga päev põhjuse, et tähistada, samuti ka uusi ja lennukaid ideid, palju avastamisrõõmu ja huvitavaid sündmusi – et ikka sulg ei vaibuks ja oleks, millest kirjutada.

DEIVI SUISTE

 

Mida uuelt aastalt tahta?

Tervist kõigile, eriti lähedastele ja loomulikult endale, et ikka jaksaks kirjutada ja pilti teha.

Ja et oleks, millest kirjutada ja keda pildistada! Ma päriselt tahan kirjutada headest inimestest ja positiivsetest ja vajalikest asjadest. Kohtuda vanade tuttavatega, kellega huvitavad teemad pooleli ja kelle tööst ja hobidest tahaks teistelegi rääkida. Ja saada tuttavaks nende põnevate inimestega kodukandis, kellega elu seni veel kokku pole viinud.

Et saabunud aastal tulevad mitmed valimised, siis õigeid valikuid meile. Et enne valimisi igasuguseid veidraid asju öeldakse, pole hullu – lakume mõnd aega haavu ja elame pärast jälle inimese moodi edasi.

Et järgmisegi aasta lõpul oleks neid asju, mille kohta saan öelda, et „esimest korda elus…“

Soovin, et te mulle ise ka helistaksite ja kirjutaksite, kui midagi uhket kavas on.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus