Vooremaa tegijate soovid 2016. aastaks

Lehetegijad ootavad alanud 2016. aastalt rahu ja rohkesti häid uudiseid. Et tuleks talv, mis on talv, ja suvi, mis on suvi. Koos huvitavate sündmuste ja kõige selle juurde kuuluvaga.


Loodaks kogu südamest, et asjad lähevad ka meie maakonnas ikka paremuse poole. Et omavalitsused valmistavad ette tõelisi ühinemisi, mis annaksid piirkonnale uue arengutõuke. Ja mis kõige tähtsam – et ei oodataks riigi käsku ja sundliitmisi. Jah, me võime küll kõik kenasti ise hakkama saada, aga koos on kergem.

Ei taha enam kuulda ülbetest ärapanemistest, nägelemistest ja lihtsalt niisama kiusuajamistest. Neist võiks juba ükskord kopp täiega ette saada. Kiusuajamisele kuluv energia võiks küll märksa positiivsematele asjadele ära kuluda…

Oma lähikonnast pärit toitu tahaksime kõik süüa. Sellepärast peaksime rohkem ka ise vaeva nägema. Aga ikkagi võiks Selveris või Konsumis olla Jõgevamaa toidu lett…

HELVE LAASIK

Usun, et on päris huvitav jälgida, missuguseid arenguid ees seisev haldusreform kaasa toob ning seda mitte ainult halduskorralduslikul ja majanduslikul, vaid ka psühholoogilisel tasandil. Kui mõtlema hakata, siis pole me viimased paarkümmend ja enam aastat saanudki ju tegelikult muud, kui järskude muutustega kohaneda. Ime, et me veel kollektiivselt hulluks pole läinud. Või juba oleme?

Isiklikus plaanis soovin, et mu lähedased oleksid terved ja hoitud ning et mul endal jätkuks jaksu midagi uut õppida ja kogeda. Lapselapsed, keda nüüdseks on juba kolm, aitavadki tegelikult vaimu uuele avatuna hoida.

Loodan ka seda, et Jõgevamaa kultuurirahvas on jätkuvalt koostööaldis ning hoiab kultuurielul “vungi sees”: siis on ka lehel sellest midagi kirjutada.

RIINA MÄGI

Inimene on õnneks paremat lootma loodud ja küllap mõtleme kõik vähemalt uue aasta alguses selles suunas.

Maailm võiks maha rahuneda, inimesed võiksid üksteise vastu hoolivamad ja leebemad olla, ilm võiks rohkem aastaajale vastata, kõigil võiks olla rohkem põhjust naeratada, teinekord ka südamest naerda.

Eelmise aasta loom oli meil teatavasti metssiga ja head see notsu meile nüüd küll ei toonud…

Alanud aasta esindusloomaks on aga valitud mäger. Jäägu ta iseendaks, ärgu toogu kaasa mingit tõbe ja ärgu koligu inimese külje alla, nagu mitmetel metsaelanikel viimasel ajal paraku kombeks. Ja ütlemata kena oleks, kui teised loomad, inimeseloom kaasa arvatud, mäkra mängima ei hakkaks!

KAIE NÕLVAK

Üle pika aja sooviks jälle näha ühte korralikku suve koos paslike rannailmadega. See ei tähenda, et päike peaks lõõskama juuni algusest augusti lõpuni ja taevast ei tohiks sadada piiskagi vihma, aga jaanipäeva paiku võiks juba sulejope mõne suvisema rõiva vastu vahetada. Ka Jõgevatrefi ajal võiks ilmataat motorahvale halastada ning lasta sündmus mööda saata nii, et Kuremaal telkivad mootorratturid end hommikul veeloigust ei avastaks, kui on telgiukse lahti jätnud.

Isiklikult loodan Rio olümpiamängudelt rõõmusõnumeid ka eestlastele. Medalisadu ei oota, kuid iga meie sportlane võiks ikkagi endale jõukohase tulemuse ära teha. (Et ei juhtuks nii, nagu näidati viimases Tujurikkuja “spordilootuse” sketšis).

Põllumeestele soovin jõudu ja jaksu, et meie lauale endiselt ikka kodumaine toit jõuaks. Headele inimestele maapiirkonnas, kes on võtnud südameasjaks kodanikualgatuse raames külaelu edendada või muul moel oma elukeskkonda parandada, soovin samuti meelekindlust närimaks end läbi bürokraatiarägastikest ning leidmaks ideid ja ka rahastust uute projektide elluviimiseks.

EILI ARULA

Põhjamaalasena loodan, et alanud aastal tuleb päikeseline ja soe suvi. Oleks tore, kui õnnestuks kuhugi reisima minna, aga mitte puhkuse-, vaid kultuurireisile. Soovin, et hiljemalt käesoleva aasta lõpuks lepitakse kokku Põltsamaa suurvalla moodustamises ning et Eestis viiakse lõpuks läbi väga pikka aega päevakorral olnud haldusreform. Loodan, et juba käesoleval aastal hakkavad odavbussifirmade liinid ka Põltsamaad läbima. Samuti soovin, et käesoleval aastal saab ametliku kinnituse Tallinna-Tartu-Luhamaa maanteele plaanitava Põltsamaa ümbersõidu rajamine. Loodetavalt stabiliseerub või hakkab tänavu vähenema pagulaste sisseränne Euroopasse, mis puudutab paratamatult ka Eestit. Tahaks loota, et Põltsamaal läheb hoogsalt käima mõne olulise objekti uuele elule aitamine, näiteks kinomaja renoveerimine.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus