Vooremaa Teedest sai aktsiaseltsi Tallinna Teed tütarfirma

Hiljuti allkirjastatud ostu-müügilepingu järgi sai seni riigile kuulunud ettevõtte AS Vooremaa Teed omanikuks Tallinna Teede AS. Uus omanik kavatseb firma tegevust oluliselt avardada ja moodustada ka teede ehitamise üksuse. 

iii

Vooremaa Teede erastamisel osales kolm firmat ja Tallinna Teede lõplikuks pakkumiseks oli 47 989 570 krooni.

“Meie ettevõtte strateegiline arenguplaan näeb ette laienemist maanteede hooldusturule ning Kesk-Eestis  teede ehitamise üksuse moodustamist.  Vooremaa Teed on selleks igati sobiv baasfirma. Tähelepanuväärne on ka fakt, et Jõgeva maakond on ainus maakond Mandri-Eestis, kus puudub asfaltbetooni tehas, mille turu olemasolul plaanime tööle rakendada. Samuti on mõttes karjäärimajanduse arendamine,” ütles Tallinna Teede ASi juhatuse esimees Tiit Padar.

Tema sõnul on Vooremaa Teed majanduslikult võimekas ettevõte ja suudab oma tänaseid ülesandeid hästi täita. “Ettevõtte töötajaid on aga kammitsenud teadmatus. Kui Vooremaa Teed 2001. aastal moodustati,  teatati töötajatele kohe selle müümisest erasektorile. Tegelikult kuulutati müük välja alles 2008. aasta oktoobris. Selline pikaajaline “jalad õhus” olukord pärssis ettevõtte arengut ning vajadust tegelda tootelaiendusega,” lisas Padar.

Ta märkis ka, et aktsiaseltsis Vooremaa Teed on praegu 75 töötajat ja lähiajal pole vajadust inimeste arvu väheneda, suurendamine tuleb aga teemaks tegevusvaldkonna laiendamisel. “Vastavalt kokkuleppele jätkab tegevjuhina Aivar Aigro, kusjuures võib uskuda, et juhtkonnal  jätkub energiat ja oskust ettevõtet edukalt edasi arendada,” nentis Tallinna Teede juht.

“Investeeringute suurus  äsja ostetud  ettevõttesse sõltub turu olukorrast. Esmajärjekorras plaanime vajadusel rakendada tööle Tallinna Teede vabad mehhanismid ning ressursid ja leida sünergiat koostöös Vooremaa Teedega,” kinnitas ta.

iii

JAAN LUKAS  

blog comments powered by Disqus