Vooremaa poolmaratonil püstitati rekordeid

Pühapäeval kolmandat korda toimunud Vooremaa poolmaratonil sündis nii osavõtjaterekord kui rajarekord. Poolmaratoni 21,1 km lõpetas joostes või kõndides 153 spordiharrastajat ning kolmandat aastat võidu võtnud Rauno Laumetsa aeg oli 1:12.12,3.

Nagu juba tavaks saanud, asus stardipaik Kuremaa lossi ees ja finišipaik Jõgeva alevikus.

„Võita jälle Vooremaa poolmaraton oli üks minu kolmest eesmärgist,“ ütles Laumets. „Esimene oli joosta isiklik rekord siin ja teine valmistuda oma esimeseks täispikaks maratoniks kahe nädala pärast Tartus,“ rääkis ta.

Rauno Laumetsa isiklik rekord poolmaratonis on 1.08.51. „Ei julge lubada, et mina ka siinsel rajal niisugust aega suudan joosta. Rada on siin raske ja eriti ei soosi head aega, võibolla ainult taganttuule ja ülihea vormiga.

Tunnen siin praktiliselt igat meetrit, kui raskeks läheb, siis tean, et lõpp ei ole kaugel. Peale 10 km langust sain tempo üles, aga viimased kolm kilomeetrit oli täiesti vastu tuult ja seal ma andsin kindlasti vähemalt 20 sekundit lõpuajast ära,“ selgitas Laumets.

Poolmaratoni teisena lõpetanud Janar Juhkov on tänavu parandanud nii maratoni kui poolmaratoni isiklikku rekordit ja oli nüüdki oma eelmise aasta ajast kiirem.

„Ise ka üllatusin, kui kevadel poodiumil olin, mõtlesin et see oli kogemata. Ja siis tuli järjest neid „kogemata“ asju suvel järjest – ju siis ei olnud,“ rääkis Juhkov oma hooajast. „Kaks  nädalat tagasi oli Tallinna maraton, täna siin ja mõtlen veel Tartu täispika maratoni peale. Väikseid võistlusi on novembri lõpuni välja,“ lisas Juhkov.

Kolmanda poolmaratoni kolmanda koha omanik Cris Poll jooksis siin esimest korda ning jäi jooksuga rahule. „Ilus ilm oli ja alati on hea, kui lõpupoole läheb kergemaks. Isiklik rekord jäi seekord siiski kaugele, järgmine kord proovin uuesti,“ ütles Poll.

Riin Buddell

Pealtvaatajate ja iseenda suureks rõõmuks tuli esimese naisena finišisse kohalik sportlane Riin Buddell. Eelmiste aastate võitjat Minna Kelku seekord küll stardis ei olnud.

„Võistlus läks korda ja hea meel on osalejate positiivsetest muljetest,“ rääkis Reine Koppel, üks korraldajatest. „Rahvast registreerus ootamatult palju. Jooksule ja kepikõnnile kokku 163 inimest. Päriselt kohale jõudis ja lõpetas distantsi 153. Sedagi oli rohkem kui esialgu kavandasime. Korraldamisel oli abiks ligi 50 vabatahtlikku nii Kuremaalt kui ka Jõgeva alevikust. Üks vabatahtlikest tuli koos lastega koguni Tallinnast ning võttis juba ammu ühendust, et uurida, kas ikka tänavu ka saaks kaasa lüüa.

Rõõmustas, et saime Metsahansu sepikojast uhked medalid ja et oma küla on nii sportlik. Naiste üldvõitja oli Riin Budell ja veel käisid poodiumil Rasmus Randoja ja Mati Koppel meie külast. Ka Mihklipäeva viie silla jooksu võitis sordikas Laura Suur,“ sõnas Reine.

Rahul oli ka korralduse finantspoolega tegelenud Rauno Võsaste: „Esimest korda paistis Vooremaa Poolmaraton jooksuürituse moodi välja: võistluskeskus nägi hea välja, rajal olid jooksjad üksteisega silmsides, melu võistluskeskuses jätkus kogu ürituse ajaks. Selleks, et järgmisel aastal korraldada veel suurusjärgu suurema osalejate arvuga üritus, on kindlasti vaja pisut teistsugust lähenemist korraldamisele.“