Vooremaa poolmaraton pakkus võistluspinget

Möödunud pühapäeval toimunud IV Vooremaa poolmaratoni üheks võitjaks tuli kunagise tippjooksja ja tänase treeneri Enn Selliku õpilane Olavi Allase (M20). Spordisündmus pakkus osalejatele nii võistluspinget, kui ka võimalust tutvuda Vooremaa kauni ja ainulaadse maastikuga.

Spordiklubi Tartu SS Kalev sportlane Olavi Allase (vanuseklass M20) võitis Vooremaa poolmaratoni ajaga 1:09.59. „See on 1500 meetri kohta, sellisel rajal väga hea aeg,“ ütles treener Enn Sellik ja lisas, et Vooremaa poolmaraton on väga mõnus võistlus.

Muutub populaarsemaks

Olavi Allase võitis möödunud aastal 1500 meetri jooksus Eesti meistritiitli ja püstitas Soomes isikliku rekordi 3.47.94. Vooremaa poolmaratonil võistles ta esimest korda.

„Mina olen omal ajal võistelnud koos Olavi Allase treeneri Enn Sellikuga,“ ütles Mati Koppel Jõgeva alevikust, kes saavutas teise koha vanuseklassis M60+.

„Vooremaa poolmaraton muutub iga aastaga populaarsemaks. Osalejaid tuleb järjest juurde. Aktiivseks osavõtuks on ka korraldajad põhjalikku tööd teinud. Hea on selle maratoni reklaamimine elamusjooksuna, sest jooksurada on väga ilus,“ lisas ta. Mati Koppel märkis, et Vooremaa poolmaraton on heaks mainekujunduseks Eesti Taimekasvatuse Instituudile ja kogu Jõgeva piirkonnale. „Mõnedki tulevad esimest korda Jõgevamaale just poolmaratonile.“

Vanuseklassis N50 esikoha võitnud Ulvi Lond ütles Vooremaale, et seekordne võit tuli märksa kergemini kui eelmisel korral. Raja tegi tema arvates eriti huvitavaks Laiuse mäe läbimine.

„Tulin jooksma 130 kilomeetri kauguselt Valgamaalt Tõrva kandist. Ilm soosis jooksmist. Võistlen Vooremaa poolmaratonil teiste korda, esimene kord jäin seitsmendaks, seekord mõneti tahapoole. Varsti ootab ees Tartu linnamaraton,“ ütles Lõuna-Eesti spordimees Janek Sumberg, kes enda sõnul osalenud viiel maratonil ja paarikümnel poolmaratonil.

„Osalen Vooremaa poolmaratonil esimest korda. Olen Palamuse tüdruk, kuid praegu elan Tartus.  Võistlus on ka omajagu raske. Tõusud on ikka muljetavaldavad. Looduslikult oli kõige huvitavam paik ikka Laiuse mägi. Püüan ikka joosta aasta läbi, sest see on heaks treeninguks,“ ütles Carmen Kuusik.

Kõhtu täitis kartulipuder

Vooremaa poolmaratonil võistlejaid kostitati tänavu Jõgeva külje all Julius Aamisepa aretatud kartulisordist „Jõgeva kollane“ valmistatud pudruga, millesse oli lisatud ka kruupi ja liha. Idee tuli möödunud aastal Jõgeva kesklinna „Jõgeva kollase“ monumendi püsitanud sõpruskonna ühelt eestvedajalt Maiu Veltbachilt. Kõhutäie valmistas Laut Resto perenaine Katrin Olesk.

„Kohalik algatus on alati teretulnud. Puu, mida kastetakse kasvab jõudsalt,“ arvas Neinar Seli, kes saanud tuntuks nii sportlase, poliitiku, ettevõtja ja sporditegelasena.

  1. Vooremaa poolmaratoni peakorraldajaks oli kehalise kasvatuse õpetaja ja treener Rainer Võsaste.
  2.  
  3. JAAN LUKAS
blog comments powered by Disqus