Vooremaa päeva peetakse seekord Saarel

Vooremaa päev algab Jõgeva, Palamuse, Saare, Tabivere ja Tartu valla esindajate kogunemisega Kääpa jões asuva mõõga juurde. Iga omavalitsuse esineja istutab puu. Seejärel sõidetakse Kratitaksoga rahvamaja juurde, kus kõik söövad ühiselt suppi. Traditsiooniliselt jätkub pidu omavalitsuste etteastetega. Päevajuht on Ivar Vinkmann. Piduliste seltskonnas jalutab ringi ka Kalevipoeg Ardi Niinepuu kehastuses. Kõigil on võimalik keha kinnitada Sortsi kõrtsis ning huvilistel saavad ringi vaadata Kalevipoja varakambris.

?Hobustega tuleb kohale Mati Tikk, kellel on kaasas mees- ja naissortsid. Viimased hakkavad omavahel võistlema,? rääkis ürituse korraldaja Taavi Pirk.

Päeva jooksul on avatud õpitoad. Oma oskusi näitab soome sepp, teadjanaine õpetab suppi keetma, tegeleda saab ka vitspunutistega. ?Õpitubades on võimalik näha asju, mis vanasti tehti ning õpitubade juhendajad on oma ala spetsialistid,? lausus Pirk.

Õhtul alates kella seitsmest saab jalga keerutada ansambli Seelikukütid saatel. Hilistel õhtutundidel, kui udu on maas, on muinastulede öö – süüdatakse jõe ääres küünlad, lõkked ja tõrvikud.

Tänavu valitakse ka Kalevipoja Rammumees. Võistluse viib läbi Saarelt pärit jõutõstja Peep Päll. Rammumehe tiitlile kandideerivad tugevad mehed võistlevad kivi heitmises, tõstmises ja hoidmises, veavad rege ja palki. Parim selgub kõigi üksikalade tulemuste liitmisel.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus