Vooremaa karikavõistluste juubeliturniiri võitsid Carmen ja Põltsamaa I

Spordisündmusel esitleti ka spordiliidu Kalju ja maakonnalehe koostöös ilmunud  bro?üüri “Ajalehe Vooremaa karikavõistlused võrkpallis?. 

Pool sajandit tagasi alguse saanud spordivõistlustel osales tänavu 12 meeskoda  ja 8 naiskonda. Finaali pääsesid meeskondadest  Põltsamaa I, Imavere, Põltsamaa II, Põltsamaa Spordikool -Spordiklubi Tervis ja Kurista saeveski; naiskondadest Carmen, Kuremaa Spordikool, Põltsamaa Spordikool ja Torma. Peakohtunikuna jälgis mänge Toivo Uusna.

Võitluslik turniir

Õrnemast soost võrkpallurite otsustavas kohtumises võitis Carmen 2:1 Kuremaa Spordikooli. “Viimane mäng oli võrdlemisi pingeline ja ausalt öelda ei mäletagi ma Vooremaa turniirilt pikka aega sellist võitluslikkust. Vastased  Kuremaa Spordikooli tüdrukud mängisid väga tublilt ja tundus, et nad oma noorusega löövadki. Küllap tõid meile aga võidu tarkus ja elukogemus,” ütles vahetult pärast esikoha saavutamist  Carmeni kapten Anneli Liinamäe.

 “Meie üks põhiründajaid  Ave Sei ei saanud vigastuste tõttu finaalis mängida. Suurepäraselt paistis aga silma Piret Võsu ja seda eriti viimases geimis. Tegelikult võib aga julgesti öelda, et sajaprotsendilise panuse võidu nimel andsime kõik ning rõõm saavutatust on tõeliselt suur, ” märkis ta.

 Carmeni treener Andres Lippur kinnitas, et Kuremaa Spordikooli tüdrukud on tegelikult suutelised paremini mängima. “Mõneti kahju isegi, et nad seekord  nii ruttu alla andsid,” tõdes ta.

Kolmandaks tuli naiskondadest Põltsamaa Spordikooli ja neljandaks Torma võistkond.

Põltsamaa meeste vaheline heitlus

Meestest selgitati võitja võistkondade Põltsamaa I ja Põltsamaa II vahelises mängus. “Kindlasti ootab ees raske mäng. Muret teeb veidi see, et oleme saanud kokkumängu vähe harjutada,” ütles kohtumise eel meeskonna liige Henry Oro, kes õpib Tallinna Tehnikaülikoolis ja mängib ka Sylvesteri võistkonnas. Kogenud võrkpalluri, kapten Peeter Jaani eestvedamisel mängiv meeskond Põltsamaa I suutis Põltsamaa II  siiski võita.

“Kohtumine oli väga vahva, tõeline punkt-punkti mäng,” lausus mängu jälginud Margus Oro, Henry Oro isa. “Poja  meelisspordiala pakub mullegi huvi ning püüan ikka tema mänge jälgida nii Põltsamaal kui ka Tallinnas, ” ütles ta.

“Tänavuse Vooremaa karikaturniiri finaali muutis meeskondade arvestuses  omalaadseks ja parasjagu põnevakski kolme Põltsamaa meeskonna osalemine. Kes neist võidab, seda ei osanud küll enne finaali prognoosida,” ütles spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets, kes turniiri korraldamisele ka ise kaasa aitas.

Kolmanda koha sai meeskondadest Kurista Saeveski. Neljandat-viiendat kohta jagasid Põltsamaa  Spordikool- Spordiklubi Tervis ja Imavere võistkond.

Maakonnalehe Vooremaa karikavõistluste edukamaid võistkondi autasustasid Jõgeva maavanem Aivar Kokk ja ajalehe müügijuht Merle Hints.

Esikoha pälvinud võtsid vastu karikad, kõiki esikolmikusse jõudnud  võistkondade liikmeid autasustati medalitega. Parimaks meesmängijaks tunnistatud Karl Jaani (Põltsamaa I) ja naismängijaks Liina Annuk (Kuremaa Spordikool) said auhinnaks võrkpallureid kujutavad pronkskujud.

“Jõgevamaa võrkpallurite sportlik huvi väärib tõsist kiitust, loodetavasti jäävad selle spordiala traditsioonid Jõgevamaal püsima ka tulevikus ning edaspidi ollakse veelgi võidukamad,” ütles autasustamistseremoonial maavanem Aivar Kokk.

“Tänavuse karikaturniiri õnnestumisele aitas tugevasti kaasa ka spordiliidu Kalju ja Vooremaa toimetuse hea koostöö,” tõdes Kalju tegevjuht Uno Valdmets.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus