Vooremaa esimene aasta 4.-8. juuli 1989

Vooremaa, kus valimiseelses rüseluses õige mitut värvi ja  sorti tinti voolata tuli, ei tihanud oma tagasihoidlikkuses Moskvast tulnud saadikut kohe tülitama tormata. Selle eest sai ta Gustav Tõnspojalt kenakesti sarjata.

Oleme “kõrvust tõstetud”, et meie saadik peab meid võrdseks nii Maalehe kui ka teiste hiidudega.

Intervjuu sai teoks, kui G. Tõnspoeg pärast kongressi esimest korda Jõgeval viibis — 27. juunil. Järgnevalt sellest mõned küsimused-vastused.

Teie juures on sagedasteks külalisteks Jõgevamaa majandi- ja muud juhid. Kui oleksite teadnud, et annate nõusoleku kandideerida saadikuks nii “raskest” regioonist, kas oleksite olnud oma tegevuses vähem resoluutne?

“Igal rajoonil on omad küsimused, omad valupunktid. Aga öelda, et teil on neid rohkem kui teistel? Teatud määral jah. Ma ei ole end tabanud mõttelt, et saadikukohustuste täitmine saab olla üle jõu käiv.”

Kas Teie poole on meie rajoonist  pöördunud ka mõni lihtne inimene?

“On küll. Ka täna pärast kohtumist valijatega kõnelesin ühe mehega, kes pöördus minu poole isikliku probleemiga. Üks Põltsamaa talumees on Tallinnas minu juures käinud. Tulevad ka kirjad.

Jõgeva iseseisev piimakombinaat — kuidas Tallinnast paistab?

“Põhimõtteliselt olen selle suhtes olnud kogu aeg positiivsel seisukohal. Samm-sammult läheme selles küsimuses edasi.”

Mustvees valmis uus sidehoone. Asi sai alguse kolm aastat tagasi, kui Mustvee ehitusmehed rajasid soopealsele maja jaoks kindla aluspõhja.Maja tuli välja kena. Väljast see nii silma ei paistagi, aga siseviimistlus on igati tänapäevane ja hubane.

 Veinipäevane nädalalõpp rikastas Jõgeva rajooni mitme uue kultuuriobjektiga. Põltsamaal avati ametlikult ja pidulikult uus laululava. Esimesed peod peeti maha ka Lembitu ja Kungla kolhoosi uutel laululavadel ning Kassinurme kultuuri- ja puhkepargis.

Põltsamaa linna rahvasaadikute nõukogu istungjärk rahuldas Põltsamaa Muinsuskaitse Seltsi avalduse, milles paluti ennistada Põltsamaa vanad tänavanimed. V. Kingissepa tänav saab tagasi Lossi tänavaks, Komsomoli tänav Kirde, Suure Oktoobri tänav J. Kuperjanovi tänavaks.

Ülevaate koostas Herbert Sööde

 

 

 

 

 

 

 

 

blog comments powered by Disqus