Vooremaa 48. karikavõistlused võrkpallis võitsid Kuremaa naised ja Lähte mehed

Karikaturniiril osalesid kokku 12 meeskonda ja 8 naiskonda, finaalvõistlusele pääses mõlemist neli tugevamat.

Meeste finaalis pidi viimaste aastate parim Põltsamaa meeskond seekord tunnistama Ahjuseppade paremust tulemusega 1:3. Kolmanda koha sai Lustivere meeskond ning neljanda Jõgeva linna esindav SK W-Willem.

Karikavõitjad Ahjuseppade koosseisus: Andres Püss, Urmas Tammet, Tanel Tammet, Ormes Alaver, Rando Järv, Rando Tikerpe, Indrek Kriisa, Herki Sorge, Hendrik Rikand, Roland Kool.

Naiste finaalis oli Kuremaa Carmen samuti tulemusega 3:1 üle Põltsamaad esindanud SK MIXist. Kolmanda koha teenis Kasepää ning neljanda Torma naiskond.

Karikavõitjad Carmeni koosseisus: Anneli Liinamäe, Ave Sei, Maria Sarv, Ülle Sepp, Piret Võsu, Airi Riiman, Maarika Tirmaste, Ellen Kliiman. Treener Andres Lippur.

Vooremaa karikaturniiri peakohtunik, Põltsamaa võrkpallipoiste treener Toivo Uusna vastas küsimusele, millega seletada võistluse püsimist ja edu, et kõige taga on ikka inimesed: mängijad, kes tahavad mängida, ja eestvedajad, kes suudavad asja korraldada. Uusna oli rahul ka sellega, et noori tuleb peale.

Võistluste peakorraldaja Uno Valdmetsa sõnul on tegu kõige vanema võistlusega Jõgevamaal. Kahe aasta pärast on juba viiekümnes juubel. “Püüame viiekümnendat juubelit igati väärikalt tähistada, selleks välja anda ka trükise seniste võitjatega. Valdmets sõnul on võrkpall Jõgevamaal üks kõige populaarsemaid spordialasid ning ta loodab, et selle võistluse traditsioon jätkub.

Võistlus sai alguse kohalikust maakonnalehest ja kannab nüüd Vooremaa nime. “Meeldib see, et kuigi ajaleht on mitu korda nime vahetanud, peab ta seda võistlust ikka enda omaks,” ütles Valdmets.

Kolme edukama nais- ja meeskonna mängijatele riputas seekord medalid kaela Vooremaa peatoimetaja.

Jüri Leesment

blog comments powered by Disqus