Vooremaa 41. maadlusvõistlused peetakse pealtvaatajateta

Rakendades tõsiseid ettevaatusabinõusid toimuvad laupäeval Virtuses 41. Vooremaa auhinnavõistlused maadluses. Lapsed ja noored võistlevad Kreeka-Rooma ja naistemaadluses.


„Pealtvaatajaid võistlustele ei tule, ainult emad-isad,“ rõhutas võistluste peakorraldaja, Jõgeva raskejõustikuklubi treener Aimur Säärits.
„Kasutame kõiki praegu kehtivaid reegleid, desinfitseerime käsi. Neile, kes ei võistle, paneme ette maskid ja järgmine 2+2-reeglit.
Spordikeskuse uksel kontrollitakse maski olemasolu. Septembris toimunud Eesti meistrivõistlustel keerasid mõned pealtvaatajad ka ümber ja läksid ära, mõned olid solvunud. Tahame, et võistlusest ei saaks alguse haiguskolle. Õnneks ei ole seda ühelgi maadlusvõistlusel juhtunud.
Ettevaatuse kaalutlustel teeme veel uuenduse, et kõige nooremate vanusegrupp võistleb kõigepealt, teeme autasustamise ka ära ja nad saavad nemad emade-isadega koju minna. Sest kõige noorematega on korralduslikult kõige keerulisem, nad kipuvad palju ringi jooksma,“ rääkis Säärits.

Seekord on võistlused tagasihoidlikud

Võistluste toimumine oli viimase ajani küsimärgi all. „Teisipäevani kartsin veel, et äkki peame ära jätma. Ei julgenud suuri kulutusi teha ja külalisi kutsuda, ajame siin koroonatingimustes seekord vaikselt läbi,“ lisas ta.
41. korda toimuvatel noorte ja laste maadlusvõistlustel osalevad kolm vanuserühma. „Eesti õpilaste vanusegrupp, sünniaastaga 2005 kuni 2008, kes võistlevad juba Eesti meistrivõistlustel. 2009. ja 2010. sündinud noored on teine grupp ja kolmas veel nooremad sünniaastast 2011. Kokku 41 kaalu,“ selgitas korraldaja.
Sellest hoolimata on võistlused tunduvalt väiksemad. „Kui eelmisel aastal oli üle kolmesaja osaleja, siis tänavu püüame hakkama saada väiksemalt. Usutavasti tuleb ligi 200 inimest. Lätist ja Leedust ei tule tänavu kedagi. Oleksime võinud küll võistlustele lubada, kui neil oleks koroonatestid tehtud, kuid Lätis on testijärjekorrad nii pikad, et aega selleks enam ei jagu. Et kuni viimase minutini polnud selge, kas või kuidas saame võistlust korraldada, jäi sel aastal eelregistreerimine täiesti ära. Nüüd on nii, et kes tulevad, need tulevad,“ rääkis Aimur Säärits.
Võistlejad ei jagune kõigi kaalude peale ühtlaselt. „Mõnes kaalus ei ole võistlejaid palju, siis saavad nad kõik omavahel läbi maadelda, aga mõnes on kuni 20 võistlejat. Medalid saavad meie võistlustel esimesed kuus. Maadluses ongi nii, et saab olla kaks 3. ja kaks 5. kohta. See ärgitab klubisid tulema. Kui mõni laps saab oma esimese 5. või 6. koha medali, motiveerib see ehk edasi harrastama,“ ütles korraldaja.

Maakonnavõistlused harjutamiseks

Vooremaa maadlusvõistlustele traditsioonilised ettevõtmised, mälestusküünalde süütamine Jõgeval Piiri pargis Kristjan Palusalu mälestuskivi juures ja ühe võistluse ellukutsuja, Ants Paju kodumaja ees, toimub ka tänavu. Arvestades olukorda ei oodata ka sinna külalisi.
Vooremaa võistluste eelproovina toimusid teisipäeval Jõgevamaa lahtised meistrivõistlused maadluses, mis tõid matile 28 võistlejat. Võistlejaid oli Jõgeva ja Põltsamaa vallast ning Väike-Maarjast.
Jõgeva raskejõustikuklubi Ramm loodab seekord hästi esineda. „Meie võistkond peaks olema umbes 20-liikmeline. Kui võistkondlikult esimese kolme hulka tuleme, oleme rahul ja mõnda esikohta tahaks ikka ka,“ ütles treener Aimur Säärits.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus