Voorelt Tormasse!

V. a hr Kõrgesaar! Tänan Teid südamest avaliku kirja eest. Enne selle lugemist oligi mul tuju väga paha. Aga kui ma võisin veenduda, et minu tagasihoidliku isiku vastu tunneb huvi nii teenekas kirjamees, kui seda olete Teie, hr Kõrgesaar, siis tundsin end justkui kõrvust tõstetavat. Sest mida saavad minu 13 ajalooraamatut ja trobikond teadustööd Teie 46 aasta pikkuse hiigelloomingu vastu, mille eest Te oma elu kõrghetkel olete koguni Punalipu tänukirja saanud. No ja mida saan mina selle vastu oma “Valgetähe” medaliga?!

Ma ei suuda kahjuks kaasa rääkida prostitutsiooni küsimustes, sest ma ei ole kunagi selle tööka elukutse esindajate teeneid kasutanud.

Olen aga igati nõus väitega, et Te pole midagi riigivastast rääkinud. Kogu asi on vaid selles, et vene ajal oleks olnud niisugune lausvirisemine tõepoolest riigivastane. Sellest siis ka Teie suur ajalooline võit.

Pensionärid ei saa tõepoolest paljutki osta, mida tahaks. Vene ajal oli tõepoolest lihtsam, sest ega suurt midagi osta ei olnudki. Ei tohi ka seda unustada, et pensione makstakse tööl käiva rahva maksude arvel. Jah, me võiksime tõesti pensione tõsta, kui näiteks paneksime kõik koolid kinni. Aga kas see on lahendus? Häda on selles, et meil on iga pensionäri kohta liiga vähe sotsiaalmaksu maksjaid ja nende palgad on niigi madalad.

Te kirjutate et “paljud, kes võtsid maad, on selle rendile andnud, sest maa pidamine ei tasunud ära!” Kohe väga tahaks teada, et miks siis ikka seda maad renditakse, kui see end ära ei tasu?

Olen igati nõus Teie väitega, et “paljudele inimestele on elunormiks saanud virelemine.” Ma lisaksin, et “virelemine ja virisemine”. Asi on selles, et vaatamata tööpuudusele on maal samal ajal väga raske endale päevilist saada. Aga see on juba paljuski nende töötute isiklik probleem.

Seda NSV Liitu “astumise” vägivaldsust on isegi Kreml tunnustanud, miks siis Teie seda ei tee, hr Kõrgesaar?

Nõuded piimatootmisele on tõepoolest karmistunud ning poepiim on palju puhtamaks muutunud. Kui see teid ei rahulda, siis on see juba nö “maitseasi”. Vajadusel võite aga piima maitset endale suupärasemaks seada.

Ma ei ole kunagi väitnud, et hr Kõrgesaar ei tee sporti. Ma julgesin vaid küsida, et miks Te siis ise olümpiamängudele ei lähe, kui selle medali võitmine nii lihtne on, nagu Te ikka ja jälle väitnud olete. Ja kui Te nüüd enda kohta kirjutate, et “ei ole kokku lugenud, kui palju mul diplomeid on”, siis ei saa ma enam millestki aru. Ehk selgitate?

Meeldivat aastavahetust ja peatset olümpiamedalit!

Parimate soovidega

MART AROLD,

Teie väsimatu imetleja

blog comments powered by Disqus