Voorel saab kohtuda krahv Mannteuffeliga

 

Saare Valla Metsateater toob täna õhtul Voore pargis välja lavastuse “40 minutit krahv von Mannteuffeliga”. Lavastust mängitakse ka homme ning sellega tähistatakse metsateatri kümnendat sünnipäeva.

“Esiotsa oli meil plaanis teatri sünnipäeva puhul ainult üks väike kokkutulek korraldada, ent kutselised näitlejad, kes meie lavastustes kaasa teinud, arvasid, et kui juba kokku tulla, siis võiks ikka teatrit ka teha,” ütles metsateatri eestvedaja ja lavastaja Mati Tikk.

Nii tuligi tal ette võtta kirjatöö ja kohaliku rahvapärimuse põhjal suvelavastuse tekst kokku panna.

“Tõsiteaduslik ajalooline uurimus sellest muidugi ei tulnud, vaid pigem lõbus suvelugu,” ütles Mati Tikk.

Krahv Mannteuffelit kehastab lavastuses Vanemuise näitleja Raivo Adlas. Kutselistest näitlejatest teevad veel kaasa Merle Jääger, Veikko Täär ja Andres Mähar, ülejäänud rolle täidavad Otepäält, Tartust, Saare vallast ja mujalt pärit harrastusnäitlejad. Ühtekokku on laval 24 inimest.

“Kaks inimest tulid kohale isegi Šveitsist,” ütles Mati Tikk. “Mu poeg elas Šveitsis vahetusõpilaseks olles nende juures. Et tegemist on tunnustatud muusikutega, tekkis mõte nad lavastusse kaasata. Nii kehastavad nad nüüd krahvinnat ja saksa ohvitseri. Räägivad kauged külalised lavastuses muidugi saksa keelt, ent arusaamise pärast ei pea vaatajad muretsema: ülemteenrit kehastav Veikko Täär paneb kogu nende jutu kenasti eesti keelde ümber.”

Kunstnikutöö on lavastuse juures teinud metsamees Riho Sakrits, helipuldis istub Heveli Ivask. Lavastus tuuakse välja ilma suuremate projektirahadeta. Ühe-teisega on ettevõtmist toetanud Voore aktiviseerimiskeskus ja Kaitseliidu Tartu malev.

Saare Valla Metsateatri varasemad lavastused — kümne aasta jooksul on välja toodud näiteks “Võõras vend” (2002), “Silver Ükssilm ja admirali vanne” (2004), “Legend” (2006) ning “Kalle Blomkvist ja Rasmus” (2009) — on tõestanud, et see seltskond oskab heal tasemel teatrit teha. Kui varasemaid lavastusi on mängitud Saare järve ääres ja Kääpal, siis nüüd leiti uus mängukoht Voore pargi näol.

“Voorele on kõigil hea lihtne tulla,” ütles Mati Tikk. “Kääpal me aga praegu ei saakski mängida, sest seal etendatakse Kalevipoja Suveteatri tükki “Viru tango”.”

Saare vallas tehakse praegu teatrit tõepoolest suisa kahes kohas. Kui “Viru tangot” mängitakse mulluste etenduskordadega kokku 19 korral, siis “Mannteuffelit” saab vaadata tõesti ainult täna ja homme. Etendused algavad kell 19 ja viiekroonine piletihind peaks olema enamikule taskukohane.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus