Voorel püüti ahvenaid

Möödunud pühapäeval peeti Voore paisjärvel talvine ahvenapüügivõistlus “Voore Triibu 2010”, kus kalastajate konksude otsa kippusid ahvenate asemel särjed.

Tänavusele Voore Triibule oli kohale tulnud lausa 131 harrastuskalastajat, eesmärgiks võita mitmesuguseid auhindu. Voore võistlusel ei olnud küll nii suurejoonelisi auhindu kui möödunud päeval Pühajärve kalapeol, kuid  osalejaid sellest numbrit ei teinud. Paljud kalamehed mainisid ära, et see oli kõige parem moodus sõbrapäeva veeta.

Kala meelitati järvest välja päris suurtes kogustes, kuid enamik neist kippusid olema särjed. Võistlusel läksid arvesse siiski vaid ahvenad ning särjed lasti vette tagasi. Korraldaja Allan Jaakus tunnistas, et mõni kalamees oli juba päris kuri, sest õngekonksu leidsid üles ainult särjed ja pärast paaritunnist õngitsemist polnud sööta alla neelanud veel ükski ahven.

Siiski õnnestus mõnel mehel ka ahvenaid kätte saada. Kõige rohkem, ligi 1,4 kilo ahvenaid püüdis välja Toivo Reinpalu. Teise koha pälvinud Valdur Hüdsi saak jäi Reinpalu omale rohkem kui poole kilo võrra alla. Päeva suurim ahven oli Felix Sillaste püütud 272 grammine isend. Parim naissoost kalastaja oli 82-grammise ahvenakogusega Julia Ivanova.

Lisaks kalastamisele tegeldi Voore paisjärvel ka grillimisega. Enamik küpsetatavast söögist oli kohalikel grillmeistritel ise kaasa võetud. Talvise ilmaga ei kippunud keegi välitingimustes kala puhastama ning värskelt püütud ahvenaid säästeti kaalumiseni.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus