Voorel peetakse taas rukkimaarjapäeva

 

Eeloleval laupäeval, 16. augustil saab Voore mõisapargis teoks järjekordne, arvult kolmas rukkimaarjapäev. Korraldaja Rein Lillaku sõnul on kahe eelmise aasta kogemustest juba piisavalt õpitud ja tänu sellele julgetakse ettevõtmine üsna suurejooneliselt läbi viia.

Rukkimaarjapäev algab kalapüügivõistlusega Kullavere jõe ääres, kus parimad selgitatakse välja püütud kalade koguse järgi. Lillak tõdes, et hommikul kell kaheksa algav võistlus on ilmselt kalamehele ilmselt hiline, ent samas on võistlustingimused püüdjate jaoks ühesugused. Sellistes tingimustes tulevadki esile tõelised kalameheoskused.

Plaanis on loeng koduõlle valmistamisest ning samas saab koduõlut ka maitsta. Rein Lillaku sõnul korraldati juba esimesel rukkimaarjapäeval konkurssi kolmele erinevale tootele, millest üks oli rukkist valmistatud joogid, sealhulgas koduõlle valmistamine sellest viljast. Esimesel korral oli sellise õlle valmis teinud vaid üks osaleja, ent idee arenes sellgipoolest edasi. Seetõttu otsustati, et seekord saavad koduõlle valmistamise huvilised kuulata loengut ja osaleda praktilisel õppusel.

Lillakul on seoses koduõllega veelgi suurejoonelisemad plaanid:  Voorel võiks hakata edaspidi korraldama koduõlle festivali. Rukkimaarjapäeva korraldaja sõnul on tal häid tuttavaid, kes koduõlut valmistavad ning nende inimestega koostöös võiks välja kujundada lausa paaripäevase eraldi ürituse. Rukkimaarjapäeval saab teoks ka humoorikas laada viievõistlus. Ühe alana tuleb võistlejal sõita paadiga üle jõe ja tagasi, kuid aerude asemel on abivahendiks pannilabidas.

Teoks saab ka viktoriinisarnane kalandusteemaline võistlus, mis sisaldab ka mõningaid tegevusi. Korraldatakse mitmed õpitoad, millest üks on kalandusteemaline ja kus kasutatakse kalapüügiõistluse käigus välja püütud kalu. Kohale on kutsutud ka meister, kes õpetab huvilisi laastutöid tegema.

Toimub heategevuslik loterii, kus pileti hinnaks on kaks eurot ja iga loos võidab. Võidud on välja pannud mitmed ettevõtted. Loteriipiletite müügist saadav summa antakse kohalikule lasteaiale mänguväljaku arendamiseks.

Selgitatakse välja parim omavalmistatud toode ja neid hindavad laada külastajad. Eelmisel aastal hinnati rukkileibasid, seekord on tähelepanu keskpunktis magusad kringlid. Kui eelmisel aastal osales konkursil viis toodet, siis tänavu loodavad korraldajad aktiivsemat osavõttu.

Loomulikult ei puudu Voore rukkimaarjapäeva kavast  meelelahutuslikud etteasted ning üles seatakse ka atraktsioonid lastele.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus