Voorel kerkisid lumest onnid

„Hea sulailm ei hüüa tulles ja sellisel ilmal ei saa lasta raisku minna,“ seisis reede õhtul Facebookis üles pandud kuulutuses, mis kutsus kõiki voorekaid Voore kooli miniarena uisuväljaku juurde lumelinna ehitama. Igal osalejal paluti valmis mõelda projekt juba kodus, tulla kohale ning siis juba seltskonda ja ehitust nautida.


„Vahva, et nii palju inimesi kutse peale kohale tuli ja selline lahe lumelinnak ehitati,“ tunnistas Ruth Ruusmäe Kebeli talust, et pole ammu sellises ehitustegevuses osalenud.
„Kes tahtis, see ehitas ja kes tahtis, see uisutas. Koostegemine oli puhas rõõm. Seekord siis tuli mõte spontaanselt ja vastavalt sulailmale, mida ei saanud jätta kasutamata. Tegemisi ei pea ette võtma selleks, et lihtsalt midagi ära teha, vaid ikka selleks, et endal tore oleks ja head emotsiooni saaks kogeda. Suur tunnustus oli meile eestvedajatele see, et nii paljud inimesed välja tulid ja kaasa tegid.“

Elu toredas kogukonnas on äge

„Välja on kujunenud tore ja heade ideedega kogukond, kes toimetab ja tihti juhtuvad mõtted tulema vastavalt vajadusele nagu seekord, siis vastavalt ilmale õues. Me ise tahame, et oleks äge ja hea elada ning nii ühte hoides ongi võimalus maal hakkama saada,“ tõdes SA Voore Aktiviseerimiskeskuse nõukogu esimees Evelyn Sepp. Ja päritolu ega amet polegi oluline, sest kogukonnas on kõik ühtmoodi vajalikud ja tähtsad. „Tore, et Voore kooliga on väga hea koostöö, nii saavad kõik kaasatud.“
„Meie kogukond, kes kaasa lööb ja panustab, kasvab järjest. Iga uue juurdetulijaga lisandub ka mõtteid ja uusi võimalusi neid ellu viia,“ tõdes Evelyn Sepp. Eriti hea meel on tal selle üle, et lumelinnaku ehitusega tulid kaasa noored pered, kes enam kohapeal ei ela, ent on sealtkandist pärit.

Uiske kõigile kasutamiseks

„Suuremad plaanid lumega olid juba eelmisel aastal, aga siis polnud lund. Uisuväljaku ja lumelinnaku rajamine oli plaanis juba aastaid ja nüüd lõpuks saimegi. Maakondliku siseturvalisuse taotlusvoorust taotlesime uisuväljaku jaoks vahendeid valge kile soetamiseks, mis aitab jääl kevadel kauem püsida,“ selgitas SA Voore Aktiviseerimiskeskuse juhatuse liige Maarika Kits, et kogukonnas on oluline, et iga väljakäidud idee ja üritusega liituks järjest rohkem kohalike elanikke.
„Nüüd ongi nii, et ühe üritusega pole veel maha saanud, kui teine on juba ettevalmistamisel ja teinekord peab n-ö jalad maas hoidma,“ oli Maarika. Tema hinnangul on vabatahtlik tegevus hästi käima läinud ja nüüd ei pea enam kedagi paluma, et näiteks uisuväljak lumest puhtaks saaks. Nii saadi kokku ka 30 paari uiske, mida kõik vabalt kasutada saavad. Uisuväljakul lustivad praegu nii lapsed kui ka täiskasvanud. Viimased vaata et isegi rohkem.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus