Voore vooruseks on ühtehoidmine

Teisipäeva õhtul Voorelt läbisõitjad nägid väga kummalist vaatepilti. Ringi lippasid ja samas ka peitsid ennast nii lapsed, kui täiskasvanud. Ligi minnes selgus, et mängitakse sellist toredat mängu nagu trihvaa.

Kui sai uuritud, et kust selline mõte ja reklaami ju väga polnud, siis vastati, et mõte olla tekkinud eelmisel õhtul ja lapsi käidi veel enne mängu õue kutsumas.

Just nii tehaksegi Voorel – tuleb mõte ja kogukondlikult koos viiakse see ellu. Kui on midagi vaja ära teha, siis tehakse. Ja alati on kaasatud kõik põlvkonnad ja kedagi ei jäeta kõrvale, tuleb ainult ise huvi kaasalöömiseks üles näidata.

Voore on ilus ja korrastatud koht elamiseks, sest rahvas hoiab kokku. Juuli keskel oli välja hõigatud Voore pargis korrastustalgud, mille käigus koristati park. Selgus, et öös on asju ja hommikuks oli lisaks üle värvitud ka laululava seinad. Oli vaja teha ja tehti ära.

Külakeskuseks on Voore Aktiviseerimiskeskus, sest seal asub raamatukogu, arsti vastuvõturuumid, noortekeskus, pood ja viiakse läbi erinevaid ringe ning korraldatakse suures saali üritusi kogu valla rahvale. Üleval asuvad mõnusad kohvikuruumid.

Ilmataadiga on vaikimisi kokkulepe, et kui aegsasti ette öelda on toimuvate ürituste ajal ilm ilus.

Sellepärast ongi Voore rannaalal toimunud kontserdid üsnagi rahvarohked ja kohale on tulnud inimesi nii ligidalt, kui kaugemalt ja ikka koos lastega.

Palju on tehtud ja palju on ees. Ideede lõppu ei paista tulevat ja mõtted on vaja ellu viia. Kõige aluseks on ettevõtlikud inimesed ja hea meeskonnatöö. Kes meist ei tahaks elada mõnusas ja mugavas kodukohas.Ja selle luua saame me ikka ise.

 Mäng aga käis edasi ja kõigil oli väga tore ja uus otsustati läbi viia juba järgmisel õhtul. Mängijaid ootas vastvalminud metsvaarikamoos ning saiapätsid. Just pätsid, sest vanasti saia ju murti. Tänapäevalaste jaoks oli trihvaa ja saia murdmine uudne asi ja lastevanemate jaoks jälle nostalgia.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus