Voore Tuletõrje Selts osutab kogukonnale teenuseid

Voore Tuletõrje Seltsi juhi Kalju Lalini sõnul aitavad nad Kääpa ja Voore asulates kanalisatsiooniavariisid likvideerida ning eeloleval talvel saavad hakata ka teid ja parkimisplatse lumest puhtaks lükkama.

Kui kanalisatsioon ummistub, siis suruvad nad torud  veesurve abil lahti.

Tänavu sai selts Leader-meetmest raha, mille eest on Tamsalu EPTst sahk tellitud.  “Meie sahka juba tehakse,” kinnitas Lalin. Saha saavad mehed panna kõige kõrgema ja võimsama tuletõrjeauto ette ja siis on võimalik teid ja platse talvel lahti lükata.

Kui ümbruskonnas on tulekahju, siis peavad Voore mehed oma masinatega kümne minuti jooksul õnnetuspaika teel olema. Kui väljas käidud, esitatakse Lõuna-Eesti Päästekeskusele arve.

Lähiminevikus on käidud Putu külas põlevat autot kustutamas. Redelautoga on käidud kolmekorruselise maja katust parandamas. 8. – 12. augustini tuleb Voorel õppepäev. Siis on kõik mehed kohal nii Jõgevalt, Põltsamaalt, Palamuselt ja ka Tabiverest. Õppepäevi viivad läbi professionaalid.

Voore Tuletõrje Selts asutati 2000. aasta mais, põhjus oli proosaline – riik sulges väikesed komandod ja et maapiirkonnad abita ei jääks, tuli rajada oma selts. “Nii Voore kui ka Kääpa komandode autod kuulusid vallale, seega olid meil nii tehnika, inimesed kui ka ruumid. Viimased, tõsi küll, tuli algul rentida. Leidsime, et meile on kohapeal vaja tuletõrjekomandot,” rääkis Saare vallavanem Jüri Morozov.

Tema sõnul tuli organisatsiooni arendamiseks ja ka lisaraha teenimiseks leida jõukohaseid teenuseid. Loomulikult aitab vald projektide kirjutamisel ja juhtimisel. Voore Tuletõrje Seltsi depoo on praeguseks korda saadud.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus