Voore Triibul püüdis suurima kala avinurmelane Raivo Rohi

Pühapäeval Voore ökopaisjärvel peetud kalapüügivõistlusel Voore Triibu, kus osalejaid oli ligi sada, pälvis esikoha Raivo Rohi Avinurmest.

Voore Triibu võitja püüdis kokku 614 grammi kalu ning 218- grammise ahvena. „Esikoha pälvinut võib iseloomustada kui vana kooli Peipsi kandi meest, kes läks keset järve, otsis kõige sügavama koha üles ja nii need kahesajased „pätsid“ tema kalakotti kogunesid,” ütles võistlusi korraldanud Rakvere Spordiklubi eestvedaja Allan Jaakus.

Raivo Rohi sai auhinnaks üle 5000 krooni maksva televiisoiri, mille pani välja Saare vallavalitsus.

Teiseks tuli kalpüügivõistlusel Taivo Lalin ja kolmandaks Denis Zigaldo. Neljandat-viiendat kohta jagasid kaheksa-aastane Rakvere koolipoiss Siim-Ergo Juhkov ja Jõgeval elav mitmekülgne  meistrimees Uno Epro.

„Ma püüdsin sääsevastsetega ja suurim kala, mille kätte sain, oli 187-grammine ahven, mille kodus kohe pannile panin. Algul oli mul koguni kõige suurem kogus kalu, kuid hiljem jõudsid teised minust ette. Voore ökopaisjärv on aga kalapüügivõistluste korraldamiseks igati sobilik paik,” rääkis Epro.  

Kalapüügivõistlustele tulnud lastele korraldasid mänge Jänku-Jutad, keda kehastasid Anne-Ly Võlli ja Janne Karu Saare valla spordi- ja kultuuriseltsist.

Allan Jaakuse sõnul oli Voore Triibul võistlemas ka professionaalseid kalapüüdjaid. Üks neist oli äsja Poolast maailmameistrivõistlustelt naasnud Jaak Visnapuu.

Võistluse korraldas Rakvere Spordiklubi koostöös Saare vallavalitsusega ja MTÜ-ga Saare valla spordi- ja kultuuriselts.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus