Voore suvetriibu pakkus üllatusi

Saare vallavalitsus ja Rakvere spordikeskus on Voore paisjärvel juba neljandat aastat korraldanud talviseid kalapüüdmise võistluseid, otsustasime ka suvel õnne proovida spinninguga kalapüügis.

Kahjuks pidid kalamehed trotsima hirmkuuma päeva, mis ka paljud muudesse kohtadesse rannamõnusid nautima ajasid ja kes teab, mis vajalikud maatöödki tegemist vajasid, aga ikka 20 pealehakkajat siiski üle Eesti kohale saabusid.

Kohal oli Eesti tipppüüdjaid, kui ka noorukesi võistlejaid päris kaugelt. Võistluse võitis vana tegija sellel alal Stanislav Pesjukov ja kuigi oli tal kalade üldkaalu teise koha saanust Jaak Visnapuust vähem, ületas esimese võistleja tabatud kalade hulk mitmekordselt teist kohta, seega punktiarvestuses edestas Stanislav teist kohta nelja punktiga.

Päeva suurüllatajaks oli nooruke Helena-Erika Jõgi, kes sai naiste arvestuses esikoha ja loosiga televiisori. Tublid olid ka poisid.

Järgmisel aastal üritame võistluse veidi sügise poole lükata ning kindlasti ootame rohket osavõttu. Mõõdus haugi sellel korral ei tabatud, aga keskmisi ahvenaid küll…. Meeleolu oli ülev, võistlejad said ujumas käia ja kala said peaaegu kõik.

i

ALLAN JAAKUS, Rakvere spordikeskus

blog comments powered by Disqus