Voore põhikool ühendas ettevõtlusnädala õpetajate päevaga

Eelmisel nädalal oli ettevõtlusnädal ning reedel tähistati üle Eesti õpetajate päeva. Voore põhikool ühendaski EL projekti „Õpime ettevõtlikeks ning saame ettevõtjateks” ning õpetajate päeva tähistamise.  Peolauas istus kogu koolipere, lisaks kutsutud külalised.

Ettevõtlusnädal lõppes õpetajate päevaga, seepärast sooviti kooli direktori Kadri Suni sõnul kogu sündmus praktiliselt läbi teha. „Et oleks ikkagi selline uhke asi, mida õpilased on saanud ette valmistada; et see õppimine oleks eluline, päris elus,” rõhutas koolijuht.   

Nädala jooksul toimus õpilastel projekti raames mitmepäevane toitlustamise, teeninduse, puhastuse ja turisminduse koolitus Voore puhkekeskuses. Omandati teoreetilisi teadmisi ja praktiseeriti.  

Kolm päeva täis tihedat tööd

„Õpilased käisid kolmel päeval puhkekeskuses. Saadi ettekujutus piduliku sündmuse ettevalmistamisest. Seal oli klaaside ja lauanõude poleerimine, laua katmine, salvrätikute voltimine, toidu valmistamine ja selle serveerimine ja igasugused muud detailid, mis sellega kaasnevad,” meenutas Kadri Suni.

„Lisaks käisid õpilased ka ühte sündmust vaatamas. Voore puhkemajas peeti üht juubelit ja õpilastel oli siis vaatluspraktika. Nad nägid, mida tehakse köögis ja kuidas kogu pidu ette valmistatakse.“  

Voore kooli õpetajate päeva peolaua ettevalmistused tegid suures osas õpilased. „Kui ma ise käisin eelmisel päeval külalistemajast läbi, siis ma nägin, kuidas nad seal köögis toimetasid, kokamütsid peas, ja vasardasid liha,“ rääkis koolijuht. Õpilaste pingutusi kroonis võimalus koos teistega peolaua taha istuda.  

Ettevõtmine teenis kiitust

Kadri Suni sõnul on EL projekti „Õpime ettevõtlikeks ning saame ettevõtjateks” eesmärk anda õpilastele vajalikke teadmisi ja oskusi ettevõtluse alal ning teoreetilisi teadmisi on tarvis praktikaga kinnistada. Lisaks sellele, et Voore põhikool sidus projekti õpetajate päeva tähistamisega, seoti see veel ka Voore külalistemaja külastamise ja õppepäevaga.

Seda, kas õpetajate päeva ka järgmisel aastal samamoodi tähistatakse, Suni veel öelda ei osanud. „See projekt oli ikkagi ühekordne ja lõpeb nüüd ära. Iseenesest oli see tore võimalus ja võib-olla mõtleme midagi välja,” lubas ta.

Kuid juba peolauas jagati ettevõtmisele kiidusõnu ning avaldati lootust, et nii võiks ka tulevikus õpetajate päeva tähistada.  

Õpilased olid peoks ette valmistanud ka põneva kava: lauldi, tantsiti ja tutvustati Voore kooli ajalugu.

DEIVI SUISTE

blog comments powered by Disqus